برخی از ارورهای لباسشویی بوش

برخی از ارورهای لباسشویی بوش

تعمیر لباسشویی، یکی از اقدامات تخصصی مرکز تهران سرویس است که در قالب تعمیرات لوازم خانگی به کاربران ارائه می گردد. گفتنی است جمعی از دوره دیدگان متبحر در زمینه ی تعمیرات بخش های مختلف لباسشویی، با بهره مندی از تجهیزات پیشرفته، عهده دار این مسئولیت هستند. در جهت ارائه ی خدمات با کیفیت به کاربران این محصول، جدیدترین دستگاه ها و ابزارآلات تعمیری موجود در دنیا در واحد تعمیرات وجود دارد.

از آنجا که لباسشویی دستگاهی بسیار پرکاربرد بوده و قطعات بسیاری در نحوه ی عملکرد آن تاثیرگذار هستند، همکاران ما نهایت دقت و تخصص خود را به کار می بندند تا کوچکترین خطایی در روند تعمیر لباسشویی اتفاق نیفتد.

اگر ماشین لباسشویی بوش خطا یا اروری را به شما نشان می دهد، باید سریعا در راستای رفع ارور مربوطه اقدامی انجام دهید. دلیل این امر بسیار ساده است. علاوه بر این که در بسیاری از مواقع لباسشویی از کار ایستاده و ادامه عملیات و استفاده مجدد از ماشین لباسشویی تا زمانی که مشکل مربوطه یا ارور رفع نگردد، غیر ممکن می شود، مسئله بسیار مهمتری نیز وجود دارد.

رسیدگی به لباسشویی بوش و نگهداری صحیح از آن موجب می شود که مشکلات بزرگتر و جدی تر، که مسلما هزینه تعمیراتی بیشتری را نیز در پی خواهند داشت، در آینده اتفاق نیوفتاده و طول عمر مفید دستگاه افزایش یابد. برخی از کدهای خطا و یا ارورهایی که در لباسشویی های بوش اتفاق می افتند را می توان براحتی رفع نمود.

در زیر ارورهایی که در ماشین لباسشویی بوش رخ می دهد را لیست کرده ایم که به تعمیر لباسشویی کمک می کند.

  • ارور UPDATE ERROR یا ارور آپدیت :

علت : تداخلات و نوسانت برقی

مشکل ایجاد شده : برد دستگاه به درستی فعالیت نخواهد داشت، دستگاه کار نمی کند و خطای UPDATE بر روی نمایشگر دستگاه نشان داده می شود.

نحوه رفع : این ارور مربوط به ایرادات نرم افزاری برد ماشین لباسشویی بوش بوده و در برخی مواقع رفع آن به سادگی انجام نمی شود که برای رفع آن باید برد دستگاه باز شده و مورد بررسی قرار گیرد. در مواردی نیز این ارور نرم افزاری به مشکلات سخت افزاری منجر شده و می تواند به قطعات دیگر نیز آسیب برساند که در نهایت ممکن است نیاز به تعویض برد دستگاه داشته باشید. در زمان مشاهده این ارور، دستگاه را خاموش کرده و به هیچ وجه مجدداً آن را روشن نکنید. برای رفع این مشکل سریعاً با کارشناسان تعمیر لباسشویی بوش در تهران سرویس تماس بگیرید.

تعمیر لباسشویی


  • ارور E16 یا F16 :

علت : درب لباسشویی بوش باز است یا سوئیچ درب لباسشویی بوش به درستی کار نمی کند و ممکن است خراب شده باشد. در این مورد میکروسوئیچ درب لباسشویی بوش خراب شده یا به درستی عمل نمی کند و یا اینکه به دلیل فعال بودن سنسورهای امنیتی، برد دستگاه دستور بسته شدن سوئیچ یا درب لباسشویی بوش را نمی دهد. در این ارور حالتی مشابه به زمان بسته نبودن درب لباسشویی رخ می دهد.

نحوه رفع : درب لباسشویی را باز و بسته کنید، در صورتیکه با این کار مشکل رفع نشد، با کارشناسان تعمیر لباسشویی بوش در تهران سرویس تماس بگیرید.


  • ارور E17 یا F17 :

علت : بسته بودن شیر آب ورودی – وارد نشدن آب به ماشین لباسشویی بوش – ایراد در سیستم ورودی آب دستگاه – خراب بودن آکوا استاپ و شیربرقی لباسشویی.

این کد خطا مربوط به وارد نشدن آب به ماشین لباسشویی بوش است. در برخی از مدل ها این کد به صورت ارور OPEN TAB – CLOSE TAB به نمایش در می آید.

نحوه رفع : در ابتدا شیر ورودی آب لباسشویی را بررسی کنید. در صورتیکه از ورودی آب اطمینان پیدا کرید، به احتمال زیاد مشکل از سیستم ورودی آب و یا شیر برقی لباسشویی است که برای رفع این مشکل سریعاً با کارشناسان تعمیر لباسشویی بوش در تهران سرویس تماس بگیرید.


  • ارور E18 یا F18 :

علت : ماندن آب داخل لباسشویی بوش و تخلیه نشدن آن

به احتمال زیاد پمپ دستگاه دچار مشکل یا سوختگی شده است اما تشخیص دقیق آن نیاز به بررسی توسط سرویسکار دارد. البته در برخی از مواقع این کد در زمان مسدود بودن خروجی آب (مانند گیر کردن لباس در جلوی خروجی آب، گرفتگی فیلتر خروجی، گرفتگی لوله فاضلاب و…) نمایش داده می شود.

نحوه رفع : خروجی آب را بررسی کنید و در صورتیکه لوله های خروجی فاضلاب ساختمان مشکلی ندارند، به احتمال زیاد پمپ دستگاه به درستی کار نمیکند و یا سوخته است که برای رفع این مشکل سریعاً با کارشناسان تعمیر لباسشویی بوش در تهران سرویس تماس بگیرید.

تعمیر لباسشویی


  • ارور E19 یا F19 :

علت : گرم نشدن آب مخزن که دلیل آن می تواند یکی از موارد سوختن المنت یا هیتر دستگاه، آسیب دیدن سنسورهای حرارتی و ترموستات لباسشویی، ایجاد اختلال در برد دستگاه برای انجام دستور گرم کردن آب باشد.

 


  • ارور E20 یا F20 :

علت : گرم نشدن آب که دلیل آن خرابی NTC سنسور یا المنت دستگاه است.

 


  • ارور E21 یا F21 :

علت : استفاده بیش از حد و مداوم از دستگاه که باعث ایجاد مشکل در موتور دستگاه شده است. ایراد در موتور دستگاه و یا یکی از قطعات داخلی آن که می تواند منجر به ایرادات نرم افزاری برد شود.

نحوه رفع : این کد خطا نیاز به بررسی دقیق دارد و به طور کلی نمی توان گفت که چه مشکلی برای دستگاه ایجاد شده است و راه حل رفع آن چیست اما به احتمال زیاد یکی از این روش ها مشکل را رفع خواهد کرد : تعویض زغال دستگاه، تعویص آی سی، سرویس کلکتور، آپدیت نرم افزار. برای رفع این مشکل سریعاً با کارشناسان تعمیر لباسشویی بوش در تهران سرویس تماس بگیرید.


  • ارور E23 یا F23 :

علت : کارکردن دستگاه به صورت یکسره و خاموش نشدن آن.

این کد یکی از مرسوم ترین ارورهای لباسشویی های مارک بوش است. در زمان مشاهده ی این ارور دستگاه شما به صورت یکسره کار می کند، درب دستگاه به دلایل امنیتی باز نمی شود و تا زمانی که دوشاخه آن را از برق نکشید متوقف نخواهد شد. این کد خطا به سنسورهای امنیتی دستگاه، سیستم نشتی یاب ، خرابی اکوا استاپ مربوط می شود.

 


  • ارور E25 یا F25 :

علت :  خرابی سنسور کف دیگ یا سنسور آکوا استاپ

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.