تعمیر لباسشویی ال جی

تعمیر لباسشویی ال جی

عیب یابی و مشکلات رایج تعمیر لباسشویی ال جی

۱. لباسشویی لرزش و صدای زیاد دارد
خرابی بلرینگ باعث می شود که لباسشویی هنگام کاردن با صدا و لرزش زیاد کار کند
ممکن است پایه های کابین که زیر لباسشویی قرار دارد و وظیفه ایجاد اصطحکاک با سطح را دارند دچار فرسودگی و خوردگی شده باشند. متوازن نبودن پایه ها هم باعث ایجاد لرزش حین کارکردن می شود.
ممکن است کمک فنرها ضعیف یا شکسته شده باشند در بخش در بخش بیرونی دیگ لباسشویی. چند کمک فنر وجود دارد که برای ایجاد تعادل و تکان نخوردن دیگ تعبیه شده شده اند به مرور زمان این کمک ها ممکن است دچار شکستگی و نشتی و یا ضعیف شوند. که در این صورت نیاز به تعویض یا تعمیر خواهند داشت.
یکی دیگر از دلایلی باعث لرزش می شود زیاد بودن لباس ها داخل دیگ لباسشویی می باشد که باعث بهم خوردن تعادل می شود و بهتر است که از این کار پرهیز شود چون باعث خرابی بلبرنگ ها می شود.
یک نکته مهم اینکه اگر صدای ماشین لباسشویی زیاد شد و بوی سوختگی آمد احتمال خرابی موتور وجود دارد و بهتر است با تعمیرگاه تهران سرویس تماس بگیرید. تعمیر لباسشویی ال جی در منزل و محل شما انجام می شود.

 

تعمیر لباسشویی ال جی

۲. آب وارد لباسشویی نمی شود
خراب بودن شیربرقی ، میکروسویچ درب ، برد الکترونیک یا تایمر (مدل های تایمری) می تواند از دلایل این عیب باشد.
همچنین ممکن است شلنگ ورودی آب پیچ خورده باشد ورودی بسته باشد و یا فیلتر تصفیه آب در اثر جمع شدن رسوب و جرم مسدود شده باشند.

۳. ماشین لباسشویی ال جی آب ریزی دارد
آب در لباسشویی طی یک مسیر مشخص جریان پیدا می کند. آبریزی در لباسشویی بیانگر این است که در قسمتی از مسیر نشتی ایجاد شده است. رایج ترین آنها سوراخ شدن لاستیک دور درب، پوسیدگی لوله شلنگ ها، سوراخ شدن جاپودری ، خراب شدن پمپ تخلیه ، خراب شدن شیر برقی

۴. درب ماشین لباسشویی ال جی باز نمی شود
خراب شدن میکروسیچ یا قفل درب می تواند یکی از دلایل تعمیر لباسشویی ال جی باشد.
ممکن است که پمپ تخلیه یا رله مربوط به پمپ تخلیه خراب شده باشد و آب داخل لباسشوی تخلیه نشود، در این هنگام میکروسیچ درب عمل نمی کند و درب دستگاه باز تخواهد شد.

۵. آب داخل ماشین لباسشویی تخلیه نمی شود
یکی از دلایل مهم که باعث می شود آب در داخل دیگ لباسشویی بماند خراب بودن پمپ تخلیه می باشد که برای تعمیر لباسشویی ال جی باید پمپ تعویض شود
ممکن است رله مربوط به پمپ تخلیه که در قسمت برد الکترونیکی قرار دارد عمل نکند.
همچنین ممکن است شلنگ خروجی آب (شلنگ تخلیه ) پیچ و تاب خورده باشد و مسیر خروجی بسته شده باشد.

 

 

۶. لباس ها به خوبی شسته نمی شود
وقتی عمل شستشو با درجه حرارت پایین صورت بگیرد باعث می شود که چرک و کثیفی لباس ها به خوبی از بین نرود. عمل نکردن هیتر یا المنت در لباسشویی ها LG دلیل این موضوع است سوختن هیتر، عمل نکردن سنسور هیتر و خراب شدن رله هیتر موجب می شود تا هیتر وارد مدار شستشو نشود و لباس ها با آب سرد شسته شوند.
همچنین ممکن است جرم و آهک های رسوبی شده در دیگ باعث شود تا لباس ها این رسوبات را به خود گرفته و خوب شسته نشوند.

۷. هنگام دست زدن به لباسشویی LG دچار برق گرفتگی می شوید
وقتی سیم ارت (earth) لباسشویی به درستی به مسیر تخلیه زمین هدایت نشود ، هنگام دست زدن به بدنه لباسشویی دچار برق گرفتگی خواهید شد.
همچنین ممکن است بخشی از سیم کشی داخل لباسشویی لخت شده باشد جهت تماس با بدنه لباسشویی موقع تماس دست به آن دچار برق گرفتگی شوید.
آب وارد لباسشویی می شود اما عملیات شستشو انجام نمی شود و نیاز به تعمیر لباسشویی ال جی است.

۸. ماشین لباسشویی از کار افتاده است
در بیشتر موارد اين مشکل ناشي از فعال شدن سوئيچ عدم تعادل است که به دليل متوازن نبودن بار به وجود مي آيد. براي رفع اين مشکل مي توانيد لباس ها را به صورت يکنواخت در داخل دیگ ماشين لباسشويي قرار دهيد و دوباره ماشین لباسشویی را راه اروشن کنید.
اگر مشکل برطرف نشد ممکن است ايراد از برد فرمان بوده يا تايمر الکترونيکي دچار خرابی شده است. که در چنين مواقعي بهتر است که دستگاه توسط تعميرکار متخصص تعمیر لباسشويي ال جي بازديد شود.

 

تعمیر لباسشویی ال جی

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.