تعمیر و تعویض موتور لباسشویی

تعمیر و تعویض موتور لباسشویی

یکی از شایع‌ترین اشکالات مشاهده شده در ماشین‌های لباسشویی امروزی، خرابی موتور است. در صورت خرابی موتور، سایر قطعات ماشین لباسشویی نیز از کار افتاده و ماشین بدل به دستگاهی بلااستفاده می‌گردد.

بد نیست بدانید که بعد از موتور، مشکل در تخلیه، مشکل الکتریکی و آسیب دیدن درام (محفظه داخلی) رایج‌ترین مشکلاتی است که برای ماشین‌های لباسشویی پیش می‌آید. در این مقاله برآنیم تا ضمن بررسی علل ایجاد خرابی در موتور ماشین‌های لباسشویی شیوه رفع و تعمیر این بخش از دستگاه را توضیح دهیم.

توصیه می‌شود به عنوان کاربر ماشین لباسشویی، با نشانه‌های خرابی موتور آشنا شوید و با مشاهده‌ی هریک از این نشانه‌ها، بلافاصله با کارشناسان تعمیر لباسشویی تماس بگیرید. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر موتور ماشین لباسشویی می‌توانید با کارشناسان ما در تهران سرویس تماس بگیرید.

تعویض و تعمیر موتور ماشین لباسشویی

تشخیص این مسئله که تعمیر موتور ماشین لباسشویی امکان‌پذیر است یا خیر نیاز به بررسی عملکرد دستگاه و قطعات مرتبط با موتور دارد. علاوه بر این بررسی نشانه‌های مرتبط با خرابی موتور لباسشویی نیز کمک شایانی در تشخیص این مسئله می‌کند.

تعمیر لباسشوییپمپاژ نشدن آب و نچرخیدن ماشین، پمپاژ شدن آب و نچرخیدن ماشین، نچرخیدن ماشین و شسته نشدن لباس‌ها، خشک نشدن لباس‌ها و نیز بروز اشکال در هر چرخه از جمله نشانه‌هایی هستند که با مشاهده آن ها می‌توان احتمال داد که موتور ماشین دچار خرابی شده است.

در صورت مشاهده هر یک از نشانه‌های درج شده در این بخش توصیه می‌شود دستگاه را خاموش کرده، از برق بکشید و با کارشناسان مرکز تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید.

در زمان تماس نوع اشکال پیش آمده و نشانه‌های مشاهده در دستگاه را با کارشناس تعمیر لباسشویی در تهران سرویس در میان بگذارید. کارشناسان ما در تهران سرویس برای تعمیر لباسشویی ال جی در محل حضور یافته و پس از بررسی دستگاه امکان یا عدم امکان تعمیر موتور ماشین لباسشویی را با شما در میان می‌گذارند.

عیب‌یابی و تعمیر موتور ماشین لباسشویی

بروز اشکال و خرابی در موتور لباسشویی معمولاً با صدایی مثل وزوز همراه است. این صدا هنگامی شنیده می‌شود که موتور شروع به کار می‌کند (گاهی این صدا با بوی خفیف سوختگی نیز همراه است). اگر موتور محرک لباسشویی ال جی نتواند خودش آزادانه بچرخد، باید تعویض شود. اگر موتور شروع به کار نکند و صدایی شبیه به وزوزو ایجاد کند، این موضوع حاکی از خرابی موتور است. جهت اطمینان، تسمه های محرک و پمپ را از موتور جدا کرده و دوباره موتور را روشن کنید.

تعمیر لباسشوییدر موتورهای دایرکت درایو یا بدون تسمه، باید پمپ و کوپلینگ را از گیربکس جدا کنید. اگر موتور روشن شد، مشکل از گیربکس یا پمپ است. برای یافتن علت اشکال، به ترتیب پمپ و گیربکس را به موتور وصل کرده و روشن کنید. با هر کدام از آن‌ها اگر موتور روشن نشد، آن قطعه نیاز به تعویض دارد. در هنگام کار با موتور احتیاط کنید زیرا دارای مدار الکتریکی و قطعات متحرک می باشد.

در ماشین لباسشویی های اتوماتیک، موتور سبد را با تسمه به حرکت در می آورد. تسمه را جدا کنید و موتور را روشن کنید. در صورت روشن شدن ماشین، مطمئن شوید که سبد آزادانه می‌چرخد و چیزی بین آن و دیگ گیر نکرده است. درصورت کار نکردن موتور می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تهران سرویس تماس گرفته و درخواست خود مبنی بر نیاز به سرویس و تعمیر موتور ماشین لباسشویی ال جی را ثبت نمایید.

چرا برای تعمیر لباسشویی ال جی به تهران سرویس را انتخاب می کنید؟

  • راهنمایی دقیق مشترکین توسط پرسنل Call Center در تعمیر لباسشویی

  • اعزام سریع و به موقع تعمیرکاران شرکت در تعمیرگاه برای تعمیر لباسشویی

  • رفع عیب دستگاه در کمتر از 2 ساعت برای تعمیر لباسشویی

  • استفاده از قطعات اصلی در تعمیرگاه مجاز برای تعمیر لباسشویی

  • تعرفه قیمتی پایین و باصرفه جهت مشتریان برای تعمیر لباسشویی

  • انجام تعمیرات و اخذ مبلغ تعمیرات با رضایت مشتری در تهران سرویس

  • تحویل دائمی قطعات به مشتریان در تهران سرویس

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.