دلایل روشن نشدن لباسشویی ال جی

دلایل روشن نشدن لباسشویی ال جی

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی(ماشین لباسشویی از کار افتاده است)

زمانیکه ماشین لباسشویی ال جی روشن نمی شود، در واقع شروع به کار نمی کند، بروز این مشکل می تواند دلایل متعددی داشته باشد که ما برای آشنایی شما با عیب ها جداگانه برای هرکدام توضیحی خواهیم داد.

در برخی از موارد خود شما می توانید عیب ماشین لباسشویی را پیدا کرده و آن را برطرف کنید. پس برای اینکه کار لازم است که دانش خود را بالا برده و رفع عیب ها را با دقت مطالعه کنید. در غیر این صورت اگر تجربه و وقت کافی را برای این کار ندارید بهتر است با ال جی سرویس تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن با هزینه مناسب عیب ماشین لباسشویی شما توسط تکنسین های متخصص تعمیر لباسشویی ال جی، در محل برطرف شود.

دلایل مختلف روشن نشدن ماشین لباسشویی ال جی 

در ابتدا باید اصمینان حاصل کنید که تمام عوامل و اجزا سیستم برق رسانی از قبیل جریان برق و کابل های رابط برق سالم هستند و در واقع به درستی کار می کنند. عوامل دیگری مانند کلید قطع و وصل دستگاه و میکروسویچ درب دستگاه باید مورد بررسی قرار بگیرند.

تست برق ماشین لباسشویی ال جی

برای بررسی این که برق در پریز وجود دارد یا نه می توانید از فاز متر این کار را انجام دهید. بعد از اینکه اطمینان مشکلی در پریز وجود ندارد باید بررسی ولتاژ ورودی برق ماشین لباسشویی را چک کنید. باید برق مناسب و استاندارد برای تغذیه دستگاه وجود داشته باشد؛ زیرا در ماشین لباسشویی های جدید در صورتی که مقدار ولتاژ برق ورودی کمتر از 205 ولت باشد دستگاه روشن نمی شود. در کل ولتاژ مناسب برای ماشین لباسشویی ال جی بین 205 تا 230 ولت می باشد با جریان 15 آمپر برای اندازه گیری ولتاژ و آمپر باید از مولتی متر استفاده کرد.

تعمیر لباسشوییکابل رابط:

برای بررسی این موضوع سیم دستگاه را از نظر ظاهری نگاه کنید که در قسمتی آب شدگی یا پارگی نداشته باشد و از سالم بودن دوشاخه سیم هم اطمینان حاصل کنید. اگر سیم از لحاظ ظاهری مشکلی نداشت باید با مولتی متر تست شود به این صورت که مولتی متر را در حالت بوق بگذارید شاخه از سیم را امتحان کنید در صورتی که مشکل وجود داشت بهترین کار تعویض کامل سیم می باشد.

عدم توازن لباس ها در ماشین لباسشویی:

زمانی که عدم توازن بار در لباسشویی وجود داشته باشد که به دلیل قرار نگرفتن یکنواخت لباس ها درون ماشین لباسشویی می باشد، سویچ عدم تعادل فعال شده و مانع از به کار افتادن دستگاه می شود. برای رفع این مشکل لباس ها را به صورت یکنواخت در داخل ماشن لباسشویی قرار دهید. اگر پس از یکنواخت کردن درون ماشین لباسشویی، بازهم دستگاه شروع به کار نکرد، به احتمال زیاد مشکل از برد فرمان یا تایمر الکترونیکی می باشد که این عیب  تخصصی می باشد و باید به تکنسین متخصص سپرده شود.

تعمیر لباسشوییبررسی کلید قطع و وصل دستگاه و سویچ آن:

اگر صفحه نمایش بصورت لمسی باشد که باید پنل صفحه نمایش باز شده و صفحه نمایش مورد بررسی قرار بگیرد که آیا قابل تعمیر هست یا باید تعویض شود. البته این کار بسیار سخت است و بهترین کار سپردن به یک متخصص می باشد. اگر ماشین لباسشویی کلید قطع و وصل داشته باشد یعنی صفحه ی نمایش لمسی نباشد مشکل مکانیکی می تواند برای کلید به وجود آمده باشد که باید با مولتی متر تست شود درصورتی که کلید خراب بود بهترین کار تعویض کلید می باشد و هیچ وقت کلید را به صورت اتصال کوتاه استفاده نکنید. لازم به ذکر است برای باز کردن سویچ استارت و یا تایمر باید پنل صفحه نمایش باز شده و کلید را خارج کنید.

چرا برای تعمیر لباسشویی ال جی به تهران سرویس را انتخاب می کنید؟

  • راهنمایی دقیق مشترکین توسط پرسنل Call Center در تعمیر لباسشویی

  • اعزام سریع و به موقع تعمیرکاران شرکت در تعمیرگاه برای تعمیر لباسشویی

  • رفع عیب دستگاه در کمتر از 2 ساعت برای تعمیر لباسشویی

  • استفاده از قطعات اصلی در تعمیرگاه مجاز برای تعمیر لباسشویی

  • تعرفه قیمتی پایین و باصرفه جهت مشتریان برای تعمیر لباسشویی

  • انجام تعمیرات و اخذ مبلغ تعمیرات با رضایت مشتری در تهران سرویس

  • تحویل دائمی قطعات به مشتریان در تهران سرویس

  • ضمانت 36 ماهه جهت تعمیرات انجام شده در تهران سرویس

  • Happy Call مشتریان ، پس از انجام کار در تهران سرویس

  • اخذ رضایت نهایی مشتریان در تهران سرویس

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.