راهکارهای تعمیر پکیج

راهکارهای تعمیر پکیج

پکیج چیست :
برای گرم کردن آب سیستم گرمایش و برای تامین آب گرم مصرفی می‌توان از پکیج استفاده کرد. ظرفیت حرارتی پکیج معمولا به‌اندازه‌ای است که نیاز یک واحد مسکونی، تجاری و یا اداری را برآورده می‌سازد. پکیج‌ها را به دو دسته زمینی و دیوارتقسیم‌بندی می‌کنند. کاربرد پکیج‌های دیواری متداول‌تر است و معمولا در آشپزخانه‌ی واحدهای مسکونی نصب می‌شود. دانستن راهکارهای تعمیر پکیج خالی از لطف نیست.

مزایای پکیج دیواری یا شوفاژ دیواری:

۱- عدم نیاز به موتورخانه مرکزی
۲- مستقل بودن واحد‌ها از یکدیگر
۳- کنترل سیستم حرارت مرکزی از داخل واحد

معایب پکیج دیواری یا شوفاژ دیواری:

۱- اشغال فضایی از ساختمان
۲- نصب سیستم حرارتی در داخل واحد و امکان بروز خطرات ناشی از کار دستگاه

 

تعمیر پکیج

 

تذکر: پکیج گازی هوای لازم برای احتراق را از هوای داخل ساختمان تامین می‌کند و هوای داخل ساختمان در زمان کار پکیج گازی مصرف می‌شود و در صورتی که هوای تازه جایگزین هوای مصرفی نشود، ساکنین با کمبود هوا مواجه می‌شوند که به طور حتم خطراتی را در بر خواهد داشت. همچنین اگر محصولاتی ناشی از احتراق به طور صحیح از پکیج خارج نشود نشت این محصولات به داخل ساختمان نیز خطرات مرگباری را برای ساکنین ساختمان به وجود می‌آورد.
پکیج‌های گازی مصرف گاز زیادی در حدود ۲٫۵ تا ۵ دارد که این مصرف زیاد گاز، مصرف زیاد هوا و تولید زیاد محصولات احتراق را نسبت به سایر دستگاه‌ های گازی خواهد داشت، به همین دلیل باید در هنگام خرید پکیج، تعیین محل استقرار پکیج، نصب پکیج و در هنگام کاربرد پکیج رعایت اصول و نکات فنی و ایمنی اهمیت بسیار زیادی دارد.

پکیج‌های دیواری دارای دو مبدل حرارتی اولیه و ثانویه می‌باشند مبدل حرارتی اولیه آب گرم سیستم گرم‌کننده را تامین می‌کند و مبدل حرارتی ثانویه وظیفه‌ی تهیه آب گرم مصرفی را به عهده دارد مبدل حرارتی اولیه گرمای مورد نیاز خود را از شعله مشعل تامین می‌کند حرارت مورد نیاز برای تهیه آب گرم مصرفی در مبدل حرارتی ثانویه توسط آب گرم مبدل حرارتی اولیه تامین می‌شود.

با باز شدن شیر آب گرم لوازم بهداشتی جریان آب گرم سیستم گرم‌کننده به طرف رادیاتورها قطع می‌شود و این آب گرم به داخل مبدل حرارتی ثانویه جریان می‌یابد و باعث گرم شدن آب سرد ورودی به مبدل حرارتی ثانویه می‌شود آب گرم مصرفی از پکیج به داخل لوله‌ی آب گرم مصرفی ساختمان جریان می‌‌‌‌‌‌یابد پس از بسته شدن شیر آب گرم مصرفی،

آب گرم سیستم گرم‌کننده مجددا به رادیاتور‌ها جریان یافته و جریان آن به مبدل حرارتی ثانویه قطع می‌گردد مشعل پکیج تا زمانی که دمای آب گرم سیستم گرمایش به دمای تنظیم‌شده توسط اکوستات نرسیده است به کار خود ادامه می‌دهد.

در تابستان جریان آب گرم سیستم گرمایش به طرف رادیاتور‌ها قطع است در نتیجه مشعل پکیج با باز شدن شیر آب گرم مصرفی روشن می‌شود و با بسته شدن شیر آب گرم مصرفی مشعل پکیج خاموش می‌شود عملکرد تابستانی پکیج دیواری مشابه آب‌گرم‌کن گازی دیواری لحظه‌ای می‌باشد.

 

تعمیر پکیج

کنترل‌های اولیه و ضروری جهت تعمیر پکیج ایران رادیاتور :
مسیر دودکش ساختمانی از محل اتصال به دستگاه تا پشت‌بام در تمام موارد باید به دقت مورد بازدید و کنترل قرار گیردفشار بار پکیج چک شود که مابین ۱ تا ۱/۵ بار قرار گرفته باشددمای آب مصرفی و پکیج را همیشه کمتر از ۶۰ درجه تنظیم کنید تا عمر مفید پکیج افزایش پیدا کندتوری صافی برنجی برگشت را باز کرده و در صورت نیاز تمیز کنید و در صورت نداشتن صافی برگشت حتما یک عدد زیر شیلنگ پمپ اقدام نمودهدر صورت بروز هر گونه کد خطا حین عملکرد پکیج با مشاهده لیست کدهای خطای پکیج ایران رادیاتور اقدام به شناسایی عیب مورد نظر نمائید.در صورت نداشتن فیلتر و رسوب زدا در ورودی آب مصرفی حتماً مشتری را از مزایای نصب فیلتر پلی فسفات و رسوب زدای مغناطیسی آگاه کرده و در صورت تمایل مشتری یک عدد فیلتر پلی مگنت که شامل هم پلی فسفات و هم مغناطیسی می‌باشد نصب نمایید.در صورت نداشتن محافظ برق حتما نسبت به تهیه و نصب یک محافظ برق استاندارد اقدام نماییدمنبع انبساط پکیج را چک کنید و با فشار دادن سوزن والف آن که در پشت پکیج بالای هود دودکش قرار دارد در صورتی که مشاهده کردید باد آن کم بوده و یا باد ندارد اقدام به باد زدن منبع انبساط پکیج نمایید.

تعمیرپکیج | شرکت تهران سرویس

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.