نکاتی درباره تعمیر اجاق گاز و نگهداری اجاق گاز تکنوگاز

نکاتی درباره تعمیر اجاق گاز و نگهداری اجاق گاز تکنوگاز

اجاق‌گاز یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین لوازم خانگی است . از آنجایی که وجود این وسیله در همه خانه‌ها لازم و ضروری است، دانستن و شناختن اجزا و نحوه عیب‌یابی آن از اهمیت ویژه‌ای بر خوردار است. در این مطلب به معرفی انواع اجاق‌گاز و نحوه عیب‌یابی و تعمیر اجاق گاز خواهیم پرداخت.

برای عیب‌یابی و تعمیر اجاق‌گاز ابتدا می‌بایست با اجزا و عملکرد هرکدام از این اجزا آشنا شویم. یکی از کاربردی‌ترین انواع اجاق‌گازها، اجاق‌گازهای فر دار هستند. این اجاق گازها از نوع متداول‌ترین اجاق‌گازهایی هستند که افراد از آن‌ها استفاده می‌کنند.

هزینه تعمیر اجاق گاز در صورت بروز هر کدام از مشکلا فوق ارتباط مستقیم با نوع اجاق گاز دارد. تعمیر اجاق گازهای قدیمی تر که مدت خدمات پس از فروششان به پایان رسیده و قطعاتشان هم به سختی در بازار پیدا می شود ممکن است اصلا به صرفه نبوده و تعویض اجاق با یک مدل جدیدتر منطقی تر باشد.

تعمیر اجاق گاز

اما در مورد اجاق های برقی و لمسی این موضوع صدق نمی‌کند. اما همیشه قبل از تماس با تعمیرکار اجاق گاز گارانتی را چک کنید تا اگر هنوز زمان آن باقیمانده بتوانید از این خدمات بهره ببرید.

نکاتی مهم از اجاق گاز تکنوگاز  :

  • جهت تمیز کردن روغن و چربی مواد غذایی تازه ریخته شده بر روی اجاق گاز می توانید جوش شیرین و نمک را به مقدار مساوی با کمی آب مخلوط کرده و سپس توسط دستمالی نرم نقاط مورد نظر را پاک نمایید .
  • برای تمیز کردن شیشه اجاق گاز تجربه نشان داده است که روزنامه های مرطوب از دستمال های پارچه ای بهتر عمل می کند .
  • اجاق گازهای استیل به دلایل زیبا بودن ، مقاوم بودن و از همه مهم تر اینکه به راحتی تمیز می شود و مواد غذایی بر روی آنها نمی چسبد از طرفداران بیشتری برخوردار است .
  • انواع اجاق گازها : اجاق گاز الکتریکی ، اجاق گاز توکار با شعله های مجزا ، اجاق گازهای قدیمی و بزرگ
  • پیلوت باعث بالا رفتن ایمنی اجاق گاز شما می شود ، تا هنگام سر رفتن مایعات باعث عدم نشر گاز می شود .
  • طبق نظرسنجی از مصرف کننده اجاق های گازی بهتر از اجاق های برقی می باشد .

تعمیر اجاق گاز

تعمیر اجاق گازها در بازار انجام می‌شود. انواع اجاق گازهای ساده، رومیزی، پیلوت دار، فردار و صفحه‌ای و لمسی از جمله مدل های مختلف اجاق گاز هستند که پس از اتمام گارانتی معمولا تویط متخصصین و تعمیرکاران آزاد سرویس‌دهی می‌شوند.

عوامل مختلفی بر هزینه تعمیر اجاق گاز تاثیر می‌گذارد که پس از نوع اجاق گاز می‌توان به برند و نوع مشکل پیش آمده و میزان کار مورد نیاز برای رفع مشکل اشاره کرد.

قطعاتی که توسط کارشناسان فنی نمایندگی اجاق گاز در تعمیر اجاق گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد از قطعات اورجینال و فابریک می‌باشند.

بنابراین بعد از عیب یابی و تعمیر اجاق گاز می‌توانید همانند روز اول از آن برای پخت و پز بهره بگیرید و نگرانی از بابت خراب شدن مجدد این وسیله پرکاربرد نداشته باشید.

تعمیر اجاق گاز | شرکت تهران سرویس

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.