نکاتی درباره تعمیر لباسشویی اسنوا

نکاتی درباره تعمیر لباسشویی اسنوا

همه ماشین لباسشویی ها مشکلاتی دارند که گاهی میتوانیم به سادگی آن را برطرف کنیم و گاهی نیاز به تکنسین برای تعمیر لباسشویی پیدا میکنیم.در راهنمای تعمیر لباسشویی اسنوا موارد مهمی که میتواند به شما کمک کند که ابتدا علت مشکل را بدانید و سپس آن راحل کنید .
مشکلاتی که بسیار رایج اند مانند صدای زیاد لباسشویی و یا روشن نشدن دستگاه .

همچنین در آموزش تعمیر لباسشویی اسنوا به توضیح علامت های موجود بر دستگاه نیز پرداخته ایم.
ماشین لباسشویی اسنوا شما یک دستگاه پیچیده است. برای کمک به بهترکار کردن ماشین لباسشویی خود ، لازم است آگاهی لازم را در مورد قطعات ماشین لباسشویی اسنوا و همچنین برخی اطلاعات اساسی در مورد نحوه عملکرد دستگاه قبل از آموزش تعمیر بدانید.

آشنایی با بخش‌های لباسشویی برای آموزش تعمیر لباسشویی اسنوا
ازآنجاکه هر دستگاه ماشین لباسشویی طراحی و ویژگی‌های خاص خود را دارد، برخی از قطعات نیز ممکن است با برندهای دیگر متفاوت باشند. اما بعضی از قطعات رایج را می‌توانید در دستگاه خود پیدا کنید؛ که در اینجا می‌خواهیم به توضیح در مورد آن بپردازیم.

توجه : در صفحه راهنمای تعمیر لباسشویی اسنوا در ابتدا به قطعات آن و سپس به آموزش تعمیرات در محل میپردازیم .

 

تعمیر لباسشویی اسنوا

آشنایی با پمپ آب لباسشویی برای آموزش تعمیر لباسشویی اسنوا
توسط این قطعه گردش آب از طریق لباسشویی اسنوا در دو جهت انجام می‌شود. این قطعه آب را از طریق دستگاه گردش می‌دهد و آب در دو جهت چرخانده می‌شود. این قطعه برای گردش آب از طریق چرخه شستشو و همچنین برای تخلیه آب در طی چرخش استفاده می‌شود.

آشنایی با دریچه کنترل ورودی آب جهت آموزش تعمیر لباسشویی اسنوا
دریچه کنترل ورودی آب در نزدیکی نقطه ورودی آب قرار دارد که بسته به میزان آب موردنیاز ، به‌طور خودکار باز و بسته می‌شود.

آشنایی با درام لباسشویی جهت آموزش تعمیر لباسشویی اسنوا
در این بخش لباس‌ها بارگیری می‌شوند و فضای داخل ماشین لباسشویی اسنوا حرکت می‌کند همچنین در آن سوراخ‌هایی تعبیه‌شده است تا آب از آن داخل و خارج شود.

آشنایی با پره لباسشویی اسنوا جهت آموزش تعمیر لباسشویی اسنوا
این قطعه در داخل درام ماشین لباسشویی قرار دارد و به تمیز کردن لباس هاکمک می‌کند. این قطعه طراحی‌شده است تا در طول زمان شستشو لباس‌ها را بچرخاند و مواد شوینده را به کار ببندد و آلودگی را از لباس‌های شما حذف کند و لباس‌ها را باهم شستشو دهد.

لوله تخلیه
تمام آب کثیف شستشوی شما از طریق لوله تخلیه از دستگاه خارج می‌شود.

مدار PCB
قطعات الکتریکی دستگاه را به مدارهای دیگر متصل می‌کند. این قطعه می‌تواند برنامه‌ریزی‌شده و به کار با دستگاه کمک کند، به‌عنوان هوش مصنوعی برای ماشین لباسشویی عمل کند و زمان لازم برای شستشو تصمیم می‌گیرد.

تایمر
تایمر لباسشویی اسنوا کمک می‌کند تا زمان شستشو لباس‌های خود را تنظیم کنید که می‌تواند به‌صورت دستی یا به‌صورت خودکار تنظیم شود.

عنصر گرمایش
عنصر گرمایش آب را در ماشین لباسشویی تا دمای موردنظر گرم می‌کند.

آشنایی با محفظه مواد شوینده جهت آموزش تعمیرات
در دستگاه ماشین لباسشویی اسنوا برای استفاده از مواد شوینده محفظه‌ای که معمولاً به‌صورت کشویی وجود دارد. ساختار این کشو بسیار ساده است. که در آن شما مایع یا پودر مواد شوینده خود را قرار می‌دهید.

آشنایی با کنترل ، شماره‌گیری و دکمه‌های لباسشویی اسنوا جهت آموزش تعمیرات
طیف وسیعی از دکمه‌ها و شماره‌گیری در مدل‌های مختلف ماشین لباسشویی اسنوا می‌تواند موجب کابوس برای بسیاری از کاربران شود، به‌خصوص اگر دستگاه جدید هیچ‌گونه شباهتی با دستگاه قدیمی شما ندارد. کدام دکمه را باید فشار دهید؟ کدام را باید شماره‌گیری کنید؟ نگران نباشید در بسیاری از موارد، شما می‌توانید یک تنظیم دما (به‌عنوان‌مثال 30 درجه سانتی‌گراد)، تنظیم چرخه (مانند چرخه پیش شستشو، چرخه شستشو و غیره) و یک تنظیم پارچه (به‌عنوان‌مثال تنظیم پشم) داشته باشید و معمولاً فقط باید بر روی این سه پنل کنترل تمرکز کنید.

آشنایی با قفل ایمنی لباسشویی اسنوا جهت آموزش تعمیرات
بچه‌های شما بیشتر ازآنچه فکر می‌کنید باهوش هستند و به‌خوبی می‌دانند که چه دکمه‌ای برای روشن کردن لباسشویی اسنوا وجود دارد که این مسئله می‌تواند فاجعه‌آمیز باشد. قفل ایمنی می‌تواند در این مورد به شما کمک کند.

آشنایی موتور ماشین لباسشویی اسنوا جهت آموزش تعمیرات
موتور لباسشویی اسنوا به دیسک متصل شده و باعث حرکت ماشین لباسشویی می‌شود. موتورها چندین نوع هستند که سرعت آن‌ها می‌تواند برحسب نیاز تغییر یابد.

 

تعمیر لباسشویی اسنوا

راهنمای رفع مشکلات تعمیر لباسشویی اسنوا :
همه ی لوازم خانگی ممکن ست گاهی با مشکل مواجه شوند و شما نیاز به تعمیر پیدا کنید به عنوان مثال نیاز به تعمیر اجاق گاز اسنوا ، تعمیر ساید بای ساید اسنوا ، تعمیر جاروبرقی اسنوا و موضوع این مقاله یعنی تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا. برای اینکه بتوانید مشکلات لباسشویی اسنوا را حل کنید ابتدا باید علت پیش آمدن مشکل را بدانید که در زیر به آن اشاره میکنیم :

صدای لباسشویی اسنوا :
بر اساس گزارش تعمیر لباسشویی اسنوا بیشترین مشکلی که مشتریان در استفاده از این لباسشویی با آن مواجه میشوند صدای لباسشویی اسنوا است.بنابراین ما در راهنمای تعمیر لباسشویی اسنوا به این موضوع میپردازیم .

اولین علتی که در آموزش تعمیر لباسشویی اسنوا برای مشکل صدا میتوان به آن اشاره کرد پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی است که برای پمپ کردن آب از وان شستشو قبل و در طی چرخه عملکرد استفاده می شود.سر و صدا از ماشین لباسشویی در طی یا بعد از چرخه چرخش نشان می دهد که پمپ تخلیه آسیب دیده است.در این صورت باید پنل جلویی لباسشویی اسنوا را بردارید و پمپ تخلیه را چک کنید.

علت دیگری که در آموزش تعمیر لباسشویی اسنوا باید به آن توجه کنیم کمک لباسشویی است.همه لباسشویی ها جلو، دارای کمک های جذبی هستند که برای جلوگیری از ضربه در هنگام حرکت مخزن مورد استفاده قرار می گیرند.برای بررسی این کمک ها باید پانل جلو یا پانل عقب بردارید.در واقع در راهنمای تعمیر لباسشویی اسنوا باید این را دانست هنگامی که کمکی تضعیف می شود یا آسیب می بیند، در دستگاه در طی چرخش صدای بلند ایجاد میشود و اگر این مشکل حل نشود، می تواند منجر به آسیب سایر قطعات شود.قبل از انجام تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا برق دستگاه را قطع کنید.

 

تعمیر لباسشویی اسنوا

روشن نشدن لباسشویی اسنوا:
یکی دیگر از مشکلاتی که ما در آی.پی امداد برای آموزش تعمیر لباسشویی اسنوا به آن میپردازیم مشکل روشن نشدن لباسشویی اسنوا است مواردی که در زیر به آن اشاره میکنیم از شایع ترین علل ایجاد کننده این مسئله است.
درماشین لباسشویی های اسنوا سوئیچ درب برای ایمنی دستگاه طراحی و نصب شده که موجب میگردد هنگامی که درب کاملا قفل نشده موتور عملکرد خود را آغاز نکند. سوئیچ درب به طور معمول در زیر صفحه اصلی بالایی قرار دارد.یک پین و یا اهرم متصل به درب لباسشویی است که هنگامی که درب بسته میشود سوئیچ را فعال میکند.در نحوه راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا توصیه میکنیم که این سوئیچ مکانیکی فعال شده و اهرم های متصل به آن سالم هستند.
اگر سوئیچ فعال شود اما هیچ برقی برای فعال کردن مدار موتور جریان پیدا نکند،سوئیچ ممکن است معیوب باشد.برای آموزش تعمیر لباسشویی اسنوا باید بدانید که ابتدا برق را از دستگاه جدا کنید و سپس سیم را از سوئیچ جدا کنید. سپس شما می توانید سوئیچ را با یک اهم متر بززسی کنید. ما به شدت توصیه می کنیم که سوئیچ درب را دور نریزید زیرا با این کار به ایمنی دستگاه آسیب جدی وارد مینمایید.
گاهی ممکن است ارتباط سوئیچ با تایمر قطع شده باشد. سوئیچ پس از قفل شدن کامل درب دستگاه به تایمر پیام شروع فعالیت را ارسال مینماید اگر این ارتباط قطع شده باشد تایمر پیام شروع فعالیت را برای موتور دستگاه ارسال نمیکند بنابراین دستگاه عملکرد خود را آغاز نمیکند.بنابراین در نحوه تعمیر لباسشویی اسنوا در این مورد بررسی سیم های مرتبط با تایمر و سوئیچ است.
یکی دیگر از مشکلاتی که به ندرت پیش می آید و این مسئله را موجب میشود معیوب شدن برد اصلی لباسشویی است که تشخیص این مشکل و رفع آن باید توسط تکنسین متخصص انجام گیرد.

 

تعمیر لباسشویی اسنوا

توجه داشته باشید اگر از تعمیرات سررشته ای ندارید حتما با نمایندگی تهران سرویس ( تعمیر لباسشویی اسنوا )تماس حاصل فرمایید.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.