تعمیرات ظرفشویی | شرکت تهران سرویس 

پیشرفت روز افزون تکنولوژی و تازگی این محصول نسبت به دیگر لوازم خانگی باعث شده تا جزو یکی از تخصصی ترین شاخه های این رشته قرار بگیرد.
با این وجود شرکت تعمیرات لوازم خانگی با داشتن تیمی مختصص در زمینه تعمیرات ماشین ظرفشویی ، یک ابر غول پیشرفته به حساب می آید. ما بر خلاف خیلی از شرکت های دیگر از بهترین تکنسین ها برای تعمیرات بهره می گیریم، همین امر باعث می شود تا افرادی که با ما کار کرده اند ما را به دیگران نیز معرفی می کنند.
تمامی افرادی که از این محصول در منزل خود استفاده می کنند بر این باورند که این دستگاه جزو کارآمدترین لوازم خانه بوده و در صورت خرابی هر چه سریعتر باید برای تعمیر ماشین ظرفشویی اقدام کرد ولی آیا لازم است که در صورت بروز هر مشکلی با یک شرکت تعمیرات لوازم خانگی تماس گرفت؟
در حقیقت چنین نیست… ما در اینجا علاوه بر معرفی خدمات خود که تعمیر ماشین ظرفشویی نیز گوشه ای از این خدمات است، شما را با اشکالات جزیی و پیش پا افتاده ای که ممکن است برای دستگاهتان رخ بدهد آشنا می کنیم.
بهتر است تعمیر ماشین ظرفشویی در محل انجام شود تا در هزینه ها و وقت صرفه جویی شود. این کار به نحوی انجام می شود که مشتری پس از اولین تماس خود و دادن آدرس، تکنسین ما جهت تعمیر به محل مورد نظر اعزام می شود.

تعمیر ماشین ظرفشویی

تاریخچه :
به تعریف ویکی پدیا ماشین ظرفشویی یک دستگاه مکانیکی است که برای پاک کردن ظرف ها و وسایل خوردن به کار می رود. از آن در رستوران ها و آشپزخانه های منازل استفاده می شود.
نخستین بار یک زن ثروتمند به نام جوزفین کاکرن در سال 1886 میلادی این وسیله را اختراع کرد و آن را در نمایشگاه جهانی شیکاگو در 1893 میلادی به نمایش گذاشت.

اجزای تشکیل دهنده
1- مخزن:
•    که یا از جنس پلاستیک است و یا از جنس استیل
2- قفسه:
•    که دارای اندازه هایی گوناگون برای ظرف ها با اندازه های گوناگون است.
3- فیلتر غذا:
•    گاهی بازمانده غذاها برای آنکه بتواند خارج شود نخست آسیاب شده و سپس همراه با آب خارج می شود.

4- آب گرمکن:
•    آب گرم، کار شستشو را بهتر می کند. که در بیشتر دستگاه ها ایراد به وجود آمده ای که باعث تعمیر ماشین ظرفشویی می شود از این ناحیه می باشد.
5- سوراخ های آب فشان:
•    سوراخ هایی هستند که آب از راه آنان با فشار بیشتری خارج می شود و شستشوی بهتری انجام می شود.
6- خشک کن:
•    که برق زیادی مصرف می کند.
7- بخش الکترونیکی:
•    که برای برنامه دادن و شستشوی هوشمند می باشد.

ظرفیت ظرفشویی

ظرفیت اولین عامل تشخیص و تفاوت ماشین ظرفشویی از یکدیگر است ، ظرفیت یک ماشین ظرفشویی بر اساس تعداد چیدمان ظرف در داخل آن محاسبه میگردد ، ظرفیت در ماشین های ظرفشویی صنعتی بر اساس تعداد شستشوی ظرف در ابعاد استاندارد در ساعت سنجیده میشود این استاندارد در مور شستشوی لیوان نیز وجود دارد .

تقسیم بندی کلی در تعمیرات ظرفشویی

ماشین های ظرفشویی به دو گروه عمده تقسیم میشود :
ماشین ظرفشویی صنعتی
ماشین ظرفشویی خانگی

ماشین های ظرفشویی صنعتی

انواعی از ماشینهای شستشوی ظروف است که در رستورانها و غذا خوری ها ی کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد ، ماشین ظرفشویی صنعتی را بنا به نوع و ظرفیت مورد استفاده در انواع خطی و طبقاتی می سازند ، ماشین ظرفشویی صنعتی را بنا به نوع و ظرفیت مورد استفاده در انواع خطی و طبقاتی میسازند .

ماشین ظرفشویی خانگی

ماشین ظرفشویی خانگی را در دو نوع و یا اندازه می سازند :
ماشین ظرفشویی رو میزی
ماشین های ظرفشویی کانتری یا زیر صفحه ( ماشین ظرفشویی زیر صفحه با عرض 60 سانتی متر ، ماشین ظرفشویی زیر صفحه با عرض 45 سانتی متر )
ماشین ظرفشویی رومیزی برای حداقل 2 و حداکثر 8 سرویس غذا خوری و یا برای تعداد حداکثر 8 نفر طراحی و ساخته میشوند و محل نصب و استفاده از این گروه معمولا بر روی صفحه کابینت و یا بر روی میز است .
ماشین ظرفشویی کانتری یا زیر صفحه دارای قابلیت نصب در زیر صفحه کابینت می باشد و در دو نوع کلی ساخته و عرضه میشود :
ماشین ظرفشویی کابین دار
ماشین ظرفشویی توکار
ماشین ظرفشویی کابین دار همان گونه که از نامشان پیدا است دارای کابین و یا اطاق رنگ شده و یا استیل بوده و میتوان آن را در هرجای منزل و آشپزخانه جای داد و در دو اندازه ساخته و به بازار عرضه میشود ، ابعاد عمق 57 سانتی متر و ارتفاع 81/5 سانتی متر است ولی عرض آنها در دو اندازه 45 سانت و 60 سانت ساخته می شوند .
ماشین ظرفشویی توکار مخصوص نصب در داخل کابینت آشپزخانه ساخته و چون اطراف آن ر داخل کابینت قرار میگیرد ، لذا فاقد کابینت بیرونی بوده وبر روی آن نیز روکشی از جنس کابینت نصب میشود ، محل نصب این گروه از ماشین های ظرفشویی در داخل کابینت و زیر صفحه می باشد .

تعمیر ظرفشویی | شرکت تهران سرویس

علت روشن نشدن ظرفشویی
در صورتی که ماشین ظرفشویی شما روشن نمی شود یا اصلا راه نمی افتد، محل پریز های برق ظرفشویی که به دیوار متصل شده اند را چک کنید. اطمینان حاصل کنید که پریز های ماشین لباسشویی به برق متصل باشند. اگر پریز هایی که به صورت دو شاخه به برق متصل شده اند پریز GFI می باشد، توجه کنید که جرقه نزده باشند.
اگر نیاز بود GFI را دوباره تنظیم نمایید. برای اینکه کاملا اطمینان حاصل کنید ایراد از پریز نمی باشد، می توانید دستگاه ظرفشویی را از برق جدا کنید و وسیله دیگری را را با همان برق تست کنید تا از درست کار کردن پریز مطمئن شوید.
در صورتی که ماشین ظرفشویی به برق متصل باشد و GFI هم جرقه نزده باشد پس کلید برق روی دیوار را چک کنید و توجه کنید که آن جرقه نزده و در جای خود محکم باشد.

تعمیر ماشین ظرفشویی