عوامل موثر بر قیمت و اجرت تعمیر یخچال

عوامل موثر بر قیمت و اجرت تعمیر یخچال

عوامل مختلفی بر هزینه تعمیر و اجرت تعمیرکار یخچال موثر است که قبل از اینکه درخواست تعمیرکار بدهید باید با این پارامترها آشنا شوید و همه جوانب را در نظر بگیرید تا زمانیکه فرد تعمیرکار در محل شما حاضر شد و با بررسی و عیب یابی و تعمیر یخچال، برآورد هزینه کرد، شما از قبل با همه پارامترهای موثر بر قیمت آشنا باشید تا برخی از افراد سودجو و کلاهبردار از شما هزینه بالایی را دریافت نکنند.

از جمله عوامل موثر بر قیمت تعمیر یخچال عبارتند از:

۱. یخچال قدیمی است یا نو
۲. ساید بای ساید است یا انواع دیگر
۳. هزینه کارشناسی و عیب یابی
۴. هزینه تعویض یا تعمیر قطعات
۵. هزینه ایاب و ذهاب
۶. میزان زمانی که تعمیرکار صرف تعمیرات کرده
۷. خدمات در طول روز یا شب صورت گرفته
۸. برند یخچال فریزر
۹. یخچال خانگی است یا صنعتی
و…

 

تعمیر یخچال

ترفندهایی برای کاهش هزینه های تعمیر یخچال

در هنگام خرید یخچال حتما دقت کنید تا برچسب انرژی را دارا باشد و گرید آن A باشد تا در مصرف انرژی هم صرفه جویی کرده باشید و هم خرید با کیفیت و مناسبی را انجام داده باشید. در زمان نصب و راه اندازی دستگاه حتما تمام استاندارد ها و نکات را رعایت کنید. دمای داخل فریزر را بین ۲۰ تا ۴۰ درجه زیر صفر تنظیم کنید و دمای داخل محفظه نیز سه تا چهار درجه بالای صفر تنظیم گردد. بدین ترتیب از فاسد شدن و یا یخ زدن مواد غذایی جلوگیری خواهد شد.
تعداد دفعات باز و بسته شدن درب یخچال از جمله نکاتی است که در بیشتر مواقع سبب خراب شدن آن می شود یعنی هرچه میزان باز و بسته شدن درب بیشتر باشد، نیاز بیشتری به تعمیرات یخچال پیدا می کنید. پس سعی کنید تا میزان دفعاتی که درب باز بسته می شود را کم کنید و زمان زیادی درب آن را باز نگه ندارید تا کمتر دچار خرابی شود.

توصیه های افراد تعمیرکار یخچال برای جلوگیری از تعمیر یخچال
افراد تعمیرکار یخچال، برای جلوگیری از خرابی یخچال و افزایش عمر مفید و بهره وری آن، برخی نکات و توصیه هایی را بیان نموده اند که در ادامه ارائه می کنند:

۱. قرار ندادن غذای گرم در یخچال
۲. انبار نکردن مواد غذایی
۳. تنظیم درست دمای یخچال
۴. رفع برفک در زمان مناسب و به موقع
۵. تمیز نگه داشتن مسیرهای گردش هوا
۶. زدودن گرد و غبار
و…

 

تعمیر یخچال

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.