تعمیر لباسشویی در خانه

تعمیر لباسشویی در خانه

نحوه عیب یابی و تعمیر لباسشویی در منزل

امروزه به دلیل گسترش اینترنت، فضای مجازی و تسلط بیشتر مردم بر روی آن، در صورت بروز مشکل برای هر وسیله‌ای با یک جستجوی ساده میتوان نحوه تعمیر آن را فهمید.
اما ساختار لباسشویی کمی پیچیده است و به راحتی نمیتوان دلیل عیب آن را فهمید، باید کمی دانش فنی داشت و در این زمینه آموزش د ید تا بتوان آن را تعمیر نمود.
با این حال راه حل‌هایی وجود دارد تا در صورت وجود مشکلات ساده و معمولی بتوان به تعمیر لباسشویی پرداخت که نمونه هایی از آن را در این مقاله ذکر خواهیم کرد.

تعمیر لباسشویی

برای عیب‌یابی و تعمیر لباسشویی بیایید نگاه ساده‌تری به مشکلات لباسشویی داشته باشیم و در ابتدا ذهن خود را درگیر مشکلات پیچیده نکنید.
برای مثال چک کنید که آیا برق به لباسشویی می‌رسد؟ سیم لباسشویی و یا پریز مشکلی ندارد؟
اگر در این زمینه مشکلی وجود نداشت شیر آب را بررسی کنید، آیا شیر آب هرز نشده است؟ شلنگ آب تا خوردگی ندارد؟ و….

بعد از چک کردن این موارد به مرحله تمیزکاری و تعمیر ماشین لباسشویی بپردازید.
ممکن است رسوب آب و یا مواد شوینده باعث ایجاد گرفتگی شده باشد، برای حل این موضوع جوش شیرین را با سرکه ترکیب کنید و آن را داخل مخزن لباسشویی بریزید و آن را روی دور کند گذاشته تا به خوبی داخل لباسشویی تمیز شود.

اگر تمام این کارها باعث حل مشکل نشد نوبت به بازکردن لباسشویی و بررسی اجزای داخلی آن می رسد، برای این کار حتماً باید لباسشویی را از برق بکشید و شیر آب را قطع کنید.
اگر در زمینه تعمیر لباسشویی تخصصی ندارید به هیچ وجه این کار را انجام ندهید و با متخصصان مجموعه تهران سرویس تماس بگیرید.

اما اگر کمی تجربه و تخصص در زمینه تعمیر لباسشویی دارید و میخواهید خودتان مشکل را برطرف کنید، توجه داشته باشید که بعد از بازکردن دور لباسشویی با یک صفحه پر از کلید و زمان سنج مواجه خواهید شد که بسیار حساس هستند و دستکاری اشتباه هر کدام از اجزای آن باعث ایجاد مشکل بدتری خواهد شد.

 

تعمیر لباسشویی

وسایل مورد نیاز برای تعمیر لباسشویی در خانه

همانطور که گفتیم تعمیر لباسشویی کار ساده‌ای نیست و پیچیدگی‌هایی دارد، اما برای مشکلات ساده‌ای که خود شما میتوانید از پس آن بربیایید لوازمی نیاز دارید.

برخی از لوازم ضروری که برای تعمیر لباسشویی احتیاج دارید را در زیر شرح داده‌ایم:
آچار بوکس
درل شارژی
هویه
قلع‌کش
انبر قفلی
آچار فرانسه
انواع پیچ گوشتی
آچار یک سر تخت
آچار یک سر رینگ
دم باریک
انبردست
آچار مخصوص فنر باز کن
انواع آلن

 

تعمیر لباسشویی

مراحل بازکردن لباسشویی جهت تعمیر لباسشویی

برای تعمیر لباسشویی ابتدا باید قسمت‌های خارجی آن را بررسی کرد اما اگر مشکلی وجود نداشت باید به بررسی قسمت‌های داخلی ماشین لباسشویی بپردازیم.
برای باز کردن ماشین لباسشویی حتماً دو نکته را در نظر داشته باشید:
۱. مورد اولی که هنگام باز کردن ماشین لباسشویی وجود دارد این است که حتماً آن را از برق بکشید تا حین تعمیر بطور ناگهانی روشن نشود و خطر برق گرفتگی شما را تهدید نکند.
۲. نکته دوم این است که حتماً شلنگ متصل به آب را جدا کنید تا اب وارد لباسشویی نشود.
پس از رعایت این دو نکته میتوانید طی مراحل زیر ماشین لباسشویی را باز کرده و به تعمیر لباسشویی بپردازید:

۱. برای باز کردن درب بالای لباسشویی از آچار پیچ‌های روی آن استفاده کرده و آن را باز کرده و درب را به صورت کشویی به سمت خود با نیروی یکنواختی از دو طرف بکشید تا درب آزاد شود، فقط حین کشیدن و آزاد کردن درب بالایی مراقب خارهای روی بدنه باشید تا آسیب نبیند. با برداشته شدن درب بالایی اجزایی همچون تایمر، خازن پارازیت گیر، شیر برقی تکی و قطعات مربوط به آب گرم و سرد، جا پوری و وزنه سیمانی با روکش پلاستیکی دیده می‌شود که در این مرحله می تواند مورد تعمیر قرار گیرد.
۲. جهت تعمیر میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی، ابتدا درب را با کمی فشار به طرف خود می‌کشیم تا در از لاستیک دور خود جدا شود حال برای جدا کردن لاستیک از بدنه، فنر بیرونی دور درب را با پیچ گوشتی دو سو به طرف خود می‌کشیم تا فنر آزاد شود در این صورت فنر را به آرامی برداشته و لاستیک را جدا می‌کنیم و در داخل دیگ قرار می‌دهیم تا بتوانیم میکرو سوئیچ را باز کنیم. میکرو سوئیچ با یک سیم به بدنه متصل شده است پس معلق خواهند ماند و باید دقت کنید تا با یک دست آن را از پشت بدنه بیرون آورده و نسبت به تعمیر ماشین لباسشویی و میکرو سوئیچ درب آن اقدام نمایید، گاها برای تعمیر حتما باید میکرو سوئیچ فابریک جایگزین شود.
۳. در حین تعمیر ماشین لباسشویی جهت باز کردن درب پشت ماشین لباسشویی پیچ های پشتی را با چهارسو باز کرده و از قسمت پایینی درب فشاری یکسان وارد کنید و درب را به سمت جلو کشیده و سپس به پایین فشار دهید تا قسمت بالایی نیز از قاب جدا شود. باز کردن درب پشتی ماشین لباسشویی جهت تعمیرات ماشین لباسشویی و تعمیر قطعاتی مانند تسمه و خارج کردن دیگ استفاده می‌شود.

 

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.