اشتباه‌های رایج در استفاده از ماشین لباسشویی

اشتباه‌های رایج در استفاده از ماشین لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی

برای اینکه از خراب شدن ماشین لباسشویی اجتناب کنید و یا اینکه ماشین لباسشویی دیگری خریداری کنید ، باید از یک سری اشتباهات پرهیز کنید تا طول عمر لباسشویی شما افزایش پیدا کند.
اگر میخواهید بدانید که این اشتباهات چیست با ما باشید. (شرکت تهران سرویس نماینگدی تعمیر لباسشویی‌های مختلف)

 

تعمیر لباسشویی

 

۱. جدا نکردن رنگ‌های مختلف از هم

هرگز همه‌ی لباس‌ها را با هم داخل لباسشویی نریزید. رنگ‌های تیره و روشن را از هم جدا کنید و جداگانه آن‌ها را بشویید. پیشنهاد ما این است که لباس‌های مشکی، سورمه‌ای و تیره را با هم و لباس‌های سفید، رنگی و رنگ‌های روشن را با هم بشویید.
همچنین لباس های زخیم و نازک را باهم داخل لباسشویی قرار ندهید و لباس‌های زخیم را با هم و لباس‌های نازک مانند تیشرت را با هم بشویید، زیرا در این صورت بهره‌وری ماشین لباسشویی بالاتر می‌رود.

 

۲. روش صحیح ریختن شوینده

بعد از اینکه مایع لباسشویی و یا پودر لباسشویی را در مخزن مربوطه ریختید، پس از آن کمی آب داخل آن بریزید . این کار باعث می‌شود که شوینده بطور یک دست روی لباس‌ها پخش شود و بطور مناسب لباس‌ها شسته شوند و کثیفی‌ها بطور کامل پاک شوند.

 

۳. استفاده از شوینده به مقدار مناسب

هرگز از شوینده‌های لباس به مقدار زیاد استفاده نکنید زیرا باعث زبری لباس‌ها و حساسیت می شود. اگر شوینده‌ای که استفاده می کنید لباس‌ها را خوب تمیز نمی کند به جای اینکه مقدار زیادی از آن استفاده کنید، نوع شوینده خود را عوض کنید.

 

۴.خشک کردن لباس‌ها

در فصل‌هایی از سال که هوا گرم است و نور مستقیم خورشید وجود دارد، میتوان لباس‌ها را در معرض نور آفتاب خشک کرد تا هم انرژی لباسشویی ذخیره شود و هم فشار کمتری به لباسشویی بیاید.
هوای آزاد بهترین و سالم ترین راه برای خشک کردن لباس‌ها می‌باشد.
استفاده بیش از حد از خشک کن باعث از بین رفتن فیبرهای لباس و خرابی زودهنگام آنها می شود.

 

۵. زیپ‌های لباس

حواستان به لباس‌های زیپ دار باشد و قبل از شستشو زیپ ها لباس‌ها را بالا بکشید تا به داخل ماشین لباسشویی آسیبی وارد نشود.

 

تعمیر لباسشویی

 

۶. دکمه‌های لباس

حتماً قبل از شستشو دکمه‌های لباس‌ها را باز کنید و دکمه‌ای را بسته نگذارید؛ زیرا شستشوی لباس‌ها با دکمه‌ی بسته باعث کشیدگی پارچه لباس در نواحی دکمه می شود و لباس ظاهر بدی پیدا خواهد کرد و همچنین سوراخ دکمه‌ها بازتر از قبل می شود.
بنابراین حواستان به دکمه‌ها مخصوصاً دکمه آستین باشد.

 

۷. دریچه لباسشویی

هر چند وقت یکبار دریچه لباسشویی را خارج کنید، داخل آن را تمیز کنید و آن را در معرض هوای آزاد قرار دهید تا خشک شود.

 

۸. اسکراب لکه‌ها

قبل از اینکه لباس‌ها را برای شستشو داخل لباسشویی بریزید. لکه‌های جامد و ضخیم روی لباس‌ها را اسکراب کنید زیرا ممکن است این لکه در اثر شستشو پخش تر شود و یا لباس‌های دیگرا را کثیف کند .

 

۹. استفاده از شوینده‌های متفرقه

برای خریداری شوینده‌های لباس کمی بیشتر هزینه کنید و از شوینده‌های برند مطمئن و معتبر استفاده نمایید . شوینده‌های متفرقه و نام غیر آشنا، به درستی توانایی تمیزکردن لباس‌ها را ندارند، همچنین مواد داخل آنها حساسیت زا می‌باشد که ممکن است این حساسیت به پوست بدن منتقل شود.

 

۱۰. نادیده گرفتن برچسب خشکشویی

روی بعضی از لباس‌ها تصویری به اسم نماد خشکشویی وجود دارد، این گونه لباس‌ها را نباید داخل لباسشویی بیندازید.
بعضی‌ها فکر می‌کنند چون لباسشویی پیشرفته‌ای دارند میتوانند این لباس‌ها را با ماشین لباسشویی خود بشویند اما این کار به هیچ وجه درست نمی‌باشد.
پس لباس‌های ابریشم، چرم، مخمل و … را هرگز در ماشین لباسشویی نیندازید.

 

تعمیر لباسشویی

 

۱۱. جوراب‌ها

جوراب‌ها را نباید به صورت تکی داخل لباسشویی بیندازید چون بافت آنها شل خواهد شد ، باید آن را در ملحفه‌ای بیندازید و سپس در ماشین لباسشویی قرار دهید.

 

۱۲. شیت‌های خشک کن

شیت‌های خشک کن به دلیل داشتن موادهای شیمیایی سرطان زا می‌باشند .

 

۱۳. شستن همه‌ی لباس‌ها در یک روز

برای عملکرد بهتر ماشین لباسشویی و همچنین خسته نشدن خودتان تمام لباس‌های کثیف را در یک روز نشویید و روزهای مختلف در هفته را برای روشن کردن ماشین لباسشویی قرار دهید.

 

۱۴. تمیز نکردن ماشین لباسشویی

همانطور که ماشین لباسشویی برای تمیز کردن لباس‌هاست خودش هم نیاز به پاکیزگی و رسیدگی دارد. هر چند ماه یکبار داخل و بیرون آن را تمیز کنید تا از کپک زدگی و آلودگی ها در امان باشد .
بعد از هر شستشو درب ماشین لباسشویی را باز بگذارید تا داخل آن کاملاً خشک شود.

 

۱۵. استفاده از تنظیمات غلط

حتماً تنظیمات مربوط به ماشین لباسشویی تان را با استفاده از دفترچه راهنمای آن یاد بگیرید و هر لباس را با تنظیم مخصوص خودش بشویید تا عمر لباس‌هایتان بیشتر شود.

 

۱۶. ماندن لباس‌های خیس داخل لباسشویی

حداکثر نیم ساعت پس از اتمام فرآیند شستشوی لباس‌ها آنها را از داخل لباسشویی خارج کنید .

ماندن طولانی لباس های خیس داخل لباسشویی باعث ایجاد بوی بد و تولید باکتری‌های آلرژی زا می‌شود.

 

تعمیر لباسشویی

 

۱۷. توجه نکردن به خرابی لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی شما صداهای خاصی می‌دهد و یا برنامه‌های شستشوی آن به هم ریخته است حتماً از یک تعمیرکار بخواهید که ان را چک کند .

اگر این مشکل زودتر حل نشود ممکن است باعث شکستگی و یا پارگی قطعه ای از آن بشود و هزینه تعمیر را چندین برابر کند.

 

۱۸. ترکیب لباس‌های زیر با بقیه لباس‌ها

لباس‌های زیر یکی از منابع انتشار میکروب مخصوصاً در محیط‌های مرطوب و بسته می‌باشد. بنابراین هیچوقت آنها را بقیه لباس‌ها ترکیب نکنید.

 

۱۹. عدم تهویه در اطراف ماشین لباسشویی

لباسشویی را در رختکن حمام قرار ندهید زیرا خود را در معرض بیماری‌های پوستی قرار می‌دهید.عوامل آلرژی زا به پرده حمام، لباس‌های داخل حمام، لیف‌ها و … منتقل می شود و منجر به بیماری پوستی می‌شود.
ماشین لباسشویی را در محیطی باز مانند آشپزخانه قرار دهید تا بعد از شستشوی درب آن را باز بگذارید و در معرض هوای آزاد باشد.

 

۲۰. انباشته کردن لباس‌های مثیف به مدت طولانی

لباس‌های کثیف را به مدت طولانی داخل لباسشویی نگه ندارید زیرا باعث تولید میکروب می‌شود، همچنین زمینه ساز بیماری در خانواده است.

 

تعمیر لباسشویی

امید آن است که این مطلب مفید واقع شود. (تعمیرلباسشویی | شرکت تهران سرویس)

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.