آموزش تعمیر لباسشویی آبسال

آموزش تعمیر لباسشویی آبسال

لباسشویی جز یکی از ضروری ترین لوازم خانگی می‌باشد. وقتی در عملکرد ماشین لباسشویی شما مشکلی پیش بیاید، بهتر است قبل از تماس با یک تعمیرکار، خودتان چند مورد را بررسی نمایید.
عیب یابی ماشین لباسشویی مسئله مهمی است در صورت امكان، قبل از اینکه اقدام به تعمیر آن کنید، دستگاه را از برق جدا نمایید. سپس با کمی عیب یابی می توانید مشکل را تشخیص دهید و یا حداقل می توانید ایده ای برای آن پیدا کنید که این مشکل از کجا نشأت گرفته.
ما اینجا لیستی از متداول ترین مشکلات تعمیر لباسشویی آبسال را برای کمک به شما در عیب یابی ماشین لباسشویی و برنامه ریزی برای حل مشکلات آن قرار داده ایم. پس این مطلب را حتماً دنبال نمایید.

عیب اول تعمیر لباسشویی آبسال: ماشین لباسشویی روشن نمی شود!
اگر ماشین لباسشویی هنگام روشن کردن آن هیچ عکس العملی نداشته باشد ممکن است یک تعمیر ساده نیاز داشته باشد. چندین احتمال وجود دارد اما بهتر است اول از چک کردن پاور یا برق شروع نمایید. احتمالات و راه حل برای این مشکل عبارت هستند از:

– جریان برق
اولین چیزی که باید بررسی کنید این است که آیا به ماشین لباسشویی شما جریان برق می رسد یا خیر. در حالی که لباسشویی به پریز وصل است باید با استفاده از مولتی متر، ولتاژ خروجی ماشین را بررسی کرده. اگر برق از پریز به ماشین جریانی نداشته باشد، باید پنل برق خانگی خود را بررسی کنید چراکه ممکن است سیمی قطع شده باشد.
اگر مشکلی وجود نداشته باشد و پریز برق شما داغ نباشد، ممکن است مشکل در خود پریز وجود داشته باشد. برای تعویض پریز برق و رفع عیب آن، برق را قطع کنید و با یک متخصص برق تعمیر لباسشویی آبسال تماس بگیرید.

– موتور
اگر موتور ماشین لباسشویی بیش از حد گرم شده باشد. ماشین را خاموش کنید و اجازه دهید قبل از شروع مجدد آن خنک شود. اگر یک یا دو بار این اتفاق بیفتد ممکن است مشکلی ایجاد نکند، اما اگر موتور شما غالباً بیش از حد گرم می شود، مهم است که بفهمید واقعاً چه عاملی باعث می‌شود که موتور گرم بشود.

– سوئیچ درب
ماشین های لباسشویی به گونه ای طراحی شده اند که در هنگام باز شدن درب، کار را متوقف می کنند. سوئیچ درب یک قطعه پلاستیکی کوچک می‌باشد که در زیر درب قرار گرفته است. برای اینکه سوئیچ کار کند شود درب باید بسته باشد. بررسی کنید که آیا سوئیچ به درستی قرار گرفته است و نیاز به تعمیر نداشته باشد.

– دکمه تایمر دستگاه
برای برخی از مدل ها نیاز است که دکمه تایمر روی پنل کنترل ماشین را چک نمایند. اگر این دکمه به درستی تنظیم نشده باشد، ماشین کار نمی کند. برای حل آن، کافی است تایمر را تنظیم کنید و ماشین را مجددا راه اندازی نمایید.

 

تعمیر لباسشویی آبسال

عیب دوم تعمیر لباسشویی آبسال : عمل تخلیه در ماشین لباسشویی به درستی انجام نمی گیرد!
مشکلات تخلیه می تواند از یک چیز ساده از جمله گرفتگی در شیلنگ تخلیه تا نیاز به تعویض پمپ باشد. اما یک چیز مسلم می‌باشد، در هنگام عیب یابی ماشین لباسشویی وقتی مشکلی در تخلیه دارید توجه کنید که اولین احتمال این است که ممکن است شی یا هرچیزی در شیلنگ آن جامانده باشد! احتمالات و راه حل های دیگر برای این مشکل عبارت هستند از:

– شیلنگ تخلیه
بیشتر اوقات دلیل عدم تخلیه مناسب ماشین شما این است که شیلنگ تخلیه مسدود شده . بنابراین شیلنگ آن را جدا کرده و گرفتگی آن را بررسی نمایید. برای شستن هرگونه انسداد سرسخت درون شیلنگ می توان از یک شیلنگ باغ استفاده نمود.
در اینجا موارد دیگری نیز وجود دارد که بهتر است آن را بررسی کنید:
– شیلنگ تخلیه را چک کنید که پیچ نخورده باشد.
– فیلترهای صافی که ممکن است در شیلنگ تخلیه قرار داشته باشد را بررسی نمایید.
– شیلنگ تخلیه باید بالاتر از سطح آب در پمپ تخلیه باشد.
– آیا استندپ (یک لوله عمودی که از منبع آب خارج می شود، مخصوصاً یکی که شیر موقت را به اصلی وصل می کند) با حداقل قطر 1 تا 1.4 را دارد؟
– آیا شیلنگ تخلیه در قسمت ورودی محکم بسته شده است؟ در صورت بروز چنین موردی، برگشت سیفون ممکن است رخ دهد. بنابراین نباید شیلنگ محکم بسته شود.
– استندپ باید کمتر از 96 سانت ارتفاع داشته باشد.

– پمپ تخلیه
اگر گمان می کنید که پمپ تخلیه شما دچار مشکل شده و مسدود شده است، باید پمپ را تخلیه کنید، سپس شیلنگ را برای اشیاء خارجی جدا کرده و آنها را نیز چک کنید. ورودی های پمپ را فراموش نکنید. برای بررسی دقیق تر ممکن است نیاز باشد پمپ را از ماشین جدا نمایید.
اگر پمپ مشکل دارد، احتمال اینکه قفل و یا مسدود شده باشد وجود دارد. موتور به کار خود ادامه می دهد و تلاش می کند پمپ را روشن کند. و ممکن است پمپ بسوزد یا بشکند، حتی این احتمال وجود دارد که قرقره بشکند. اگر موتور با این وضعیت به کار خود ادامه دهد، وضعیت بدتر هم می شود، که می تواند حتی باعث توقیف موتور شود. همچنین ممکن است تیغه پروانه شکسته شود. پس به این مسائل توجه داشته باشید.

– اشیاء خارجی
اگر وسایلی مانند جوراب، قلم و سکه بین سبد و وان به جا مانده یا در پمپ قرار گیرند، قابلیت تخلیه صحیح کاهش می یابد و حتی می تواند کاملاً متوقف شود. برای پیدا کردن هرگونه انسداد آن را باز کنید و انسداد را رفع کنید.

– مواد شوینده
در صورت استفاده زیاد از مواد شوینده، باعث ایجاد لجن خواهد شد. لجن بیش از حد از تخلیه به موقع شستشو جلوگیری می کنند.

 

تعمیر لباسشویی آبسال

عیب سوم تعمیر لباسشویی آبسال : نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی
مواردی وجود دارد که می تواند مانع از چرخش صحیح ماشین لباسشویی می شوند. متاسفانه به منظور رفع این مشکل، به احتمال زیاد شما نیاز به باز کردن ماشین دارید. ابتدا با اصلاحات آسان شروع می کنیم، چراکه بعضی اوقات مشکل به همان راحتی است و ممکن است لباسشویی خیس شده باشد! احتمالات و راه حل های دیگر برای این مشکل عبارت هستند از:

– پر شدن بیش از حد ماشین لباسشویی
اگر بخواهید لباسهای زیادی را به یکباره بشویید، ماشین لباسشویی نامتعادل خواهد شد. این اضافه بار باعث می شود ماشین لباسشویی نامتعادل شود و به درستی نچرخد. همچنین در صورتی که لباس ها به طور مساوی در سبد توزیع نشوند نیز این مشکل پیش می آید.
اگر این مشکل را دارید، برای کمک به تعادل ماشین باید میزان بار را در طول چرخه تنظیم کنید. شما میزان بار را کم کنید و یا لباسها را به طور یکنواخت درون سبد قرار بدهید.

– سوئیچ ها و تنظیمات
سوئیچ درب در داخل کابینت در نزدیکی درب قرار دارد و به عنوان یک احتیاط ایمنی برای جلوگیری از ورود دست ها به دیگ ماشین طراحی شده است. سوئیچ معیوب مانع از چرخش دیگ لباسشویی می شود. اگر سوئیچ خراب شده باشد، باید آن را تعویض کنید. همچنین می توانید تنظیمات را بررسی کنید تا مطمئن شوید که ایا سوئیچ انتخابگر سرعت به درستی قرار گرفته؟ زیرا نباید بین سرعتهای مختلف تنظیم شود.

– پمپ تخلیه
این امکان وجود دارد که یک شی خارجی در پمپ تخلیه به جا مانده باشد. هنگامی که ماشین پر آب است، اگر این مشکل را دارید، غالباً صداهای آزار دهنده ای خواهید شنید.

– تسمه ماشین لباسشویی
یک ماشین لباسشویی دارای تسمه های زیادی است. آنها می توانند علائم خسارت و حتی شکستن را نشان دهند. اگر تسمه ای مشاهده کردید که ساییده شده، باید آن را تعویض نمایید.
اگر تسمه شکسته بود، حتماً بررسی کنید که چرخ آن متوقف نشود. البته شاید تسمه مشکل اصلی نبوده باشد و ممکن است اگر چرخ توقیف شود، باعث شکستن تسمه شود. اگر تسمه را تعویض کنید اما چرخ را برطرف نکنید، در آینده بسیار نزدیک دوباره با همین مشکل رو به رو خواهید شد.

– موتور لباسشویی
موتور محرک اصلی وظیفه چرخاندن دیگ را بر عهده دارد. موتور لباسشویی بطور مستقیم و با استفاده از کلاچ، چرخش را ایجاد می کند. برای اینکار یک چرخ دنده از نوع میل لنگ با میله های اتصال وجود دارد که باعث تحریک دیگ و چرخش آن می شود.

 

تعمیر لباسشویی آبسال

عیب چهارم تعمیر لباسشویی آبسال : نشت آب ماشین لباسشویی
غیر از اینکه گرفتگی ممکن است باعث نشتی ماشین شود، اما برای حل مشکل همیشه تعمیر اختصاصی لازم نمی‌باشد. بسیاری اوقات راه حل یک تعمیر آسان است. احتمالات و راه حل برای این مشکل عبارت است از:

– شیلنگ تخلیه
هنگامی که ماشین فقط در حین کار نشت می کند احتمالا بخاطر شیلنگ تخلیه می‌باشد.
– اتصالات روی شیلنگ را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که مشکلی ندارند.
– وضعیت شیلنگ تخلیه را بررسی کنید، باید بدون ترک و آسیب باشد.
– شیلنگ تخلیه را برای هرگونه گرفتگی بررسی کنید. ممکن است جوراب گمشده خود را پیدا کنید!
– شیلنگ تخلیه را در جایی که به ماشین وصل می شود، بررسی کنید. هیچ ترک و نشتی نباید وجود داشته باشد، در صورت وجود، ممکن است بتوانید انتهای آن را برش داده و شیلنگ را دوباره ببندید. اگرچه، شاید بخواهید شیلنگ جدیدی را تهیه کنید.

– شیلنگ آب را بررسی کنید
بررسی کنید که شیلنگهای آب ایمن باشند. با این حال، آنها نباید بیش از حد سفت باشند.
هر زمان که این شیلنگ ها را جدا کنید، باید از واشر لاستیکی جدیدی که در محل قرار می گیرد استفاده شود. اگر از واشر لاستیکی جدید استفاده نشده بود، مشکل می تواند خود لباسشویی باشد.

– شیر آب ورودی
شیر آب را برای نشت بررسی کنید. ممکن است زنگ زدگی یا مواد معدنی در داخل شیر باشد، یا ممکن است معیوب باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.

– مواد شوینده
اگر آب سخت دارید و از نرم کننده آب استفاده می کنید، مشکل نشت شما ممکن است نتیجه واکنش بیش از حد باشد. آب نرم و گرم از مواد پاک کننده کمتری برای تمیز کردن موثر نسبت به آب سرد و سخت استفاده می کند. با کاهش میزان استفاده از مواد شوینده می توانید از این مشکل جلوگیری کنید.

– مهر و موم درب (جلوی ماشین لباسشویی)
واشرهای جلو اغلب نشتی در اطراف مهر و موم درب ایجاد می کنند زیرا این منطقه مشترکی برای جمع آوری ذرات و لجن و خرابی آن است. با گذشت زمان، ساخت و ساز به حدی می رسد که درب قادر نخواهد بود به درستی آب را نگه دارد و آب از آن بیرون می آید. به طور کلی می توانید با تمیز کردن مهر و موم این مشکل را حل کنید.

– پمپ تخلیه
پمپ های تخلیه دارای مهر و موم بر روی چرخ دنده هستند که به دلیل سایش اغلب نشت می کنند. طراحی بسیاری از پمپ ها دارای سوراخ هایی می باشد که به محض شروع به خراب شدن آن، آب از آن خارج می شود. بنابراین، اگر مقدار کمی آب در نزدیکی پمپ تخلیه خود پیدا کنید، ممکن است منبع نشت را کشف کرده باشید. پس پمپ نیاز به بازسازی یا تعویض دارد.

– مایع سفیدکننده
اگر هنگام شستشوی لباس، متوجه نشتی متناوب شدید، ممکن است به دلیل استفاده از مایع سفید کننده باشد. سفید کننده یک ماده شیمیایی بسیار فاسد کننده است و باعث می شود قطعات پلاستیکی ترک خورده یا حتی از بین بروند. در این صورت نیاز به تعویض دارد.

– Tub یا وان
Tub، محفظه یک بخش پلاستیکی بزرگ است که کل مخزن اصلی در داخل آن قرارگرفته‌ است. برای دیدن این محفظه باید حتماً ماشین لباسشویی بازشده باشد. اگر وان عامل نشت شماست، گزینه های شما محدود است. هنگامی که مشکل از وان باشد، بهترین انتخاب معمولا خرید یک لباسشویی جدید است.
تعویض وان معمولاً مقرون به صرفه نیست. با این وجود می توانید نشتی را با اپوکسی(ماده مقاوم کننده) حل نمایید.

– مهر و موم Tub
مهر و موم اصلی وان در جایی واقع شده است كه وان بیرونی به انتقال دهنده آن متصل می شود. اگر شک دارید که این مشکل شماست، معمولاً بهتر است با یک متخصص تماس حاصل کنید، زیرا این می تواند یک کار بسیار دشوار باشد. شما ممکن است بعد عیب یابی ماشین لباسشویی بخواهید به تعمیر لباسشویی آبسال بپردازید تا اینکه لباسشویی جدید بخرید.

 

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.