دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی بوش

دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی بوش

۶ دلیل روشن نشدن ماشین لباسشویی بوش

۱. خراب بودن سوئیچ درب ماشین لباسشویی بوش
یکی از دلایل شایع و رایج روشن نشدن ماشین لباسشویی بوش، باز بودن درب آن است. اگر درب دستگاه و سوئیچ آن کاملاً بسته نباشد، دستگاه شروع به کار نخواهد کرد. به همین دلیل خرابی سوئیچ درب لباسشویی، باعث بسته نشدن کامل درب و روشن نشدن دستگاه می‌شود. با تعویض سوئیچ درب می‌توانید مشکل را حل کنید.

۲. سیستم برق ماشین لباسشویی
در انتهای سیم برق ماشین لباسشویی، یک خازن پارازیت گیر وجود دارد که وظیفه نویزگیری صدای زیاد ماشین لباسشویی را دارد. اگر در اثر جریانات اضافی، خازن آسیب ببیند، موجب قطعی سیم برق لباسشویی می‌شود. البته در لباسشویی بوش این قطعی سیم خیلی کم رخ می‌دهد. دلیل آن نیز به خاطر کیفیت بالای جنس سیم است. اما اگر این ایراد در سیم برق ماشین لباسشویی رخ داده باشد، باعث خاموش شدن ناگهانی دستگاه می‌شود. در این صورت باید فیلتر برق ماشین لباسشویی را تعویض کنید.

۳. قطع بودن پریز برق ماشین لباسشویی بوش
اولین نکته این است که پریز برق ماشین لباسشویی را چک کنید که قطعی نداشته باشد. می‌توانید با یک دستگاه برقی دیگر مثلاً سشوار، پریز برق را چک کنید. اگر سشوار روشن شد، معلوم می‌شود که مشکل از این قسمت نیست. اما اگر روشن نشد، یعنی اینکه جریان برق اصلاً به ماشین لباسشویی وارد نمی‌شود تا دستگاه روشن شود. بنابراین باید پریز برق ماشین لباسشویی را درست کنید.

 

تعمیر لباسشویی

 

۴. ایراد در صفحه نمایش ماشین لباسشویی
دلیل دیگر روشن نشدن ماشین لباسشویی بوش، آسیب‌دیدگی و یا سوختن صفحه نمایش دستگاه است. وقتی نمایشگر لباسشویی سوخته باشد، برد دستگاه فرمان می‌گیرد اما چون نمایشگر نشان نمی‌دهد، شما متوجه روشن شدن دستگاه نمی‌شوید. برای تشخیص ایراد نمایشگر، باقی دکمه‌های ماشین لباسشویی را نیز فشار دهید. اگر فقط چند دکمه لباسشویی کار نکرد، نمایشگر سوخته است و باید تعویض شود. اما اگر هیچ‌کدام از دکمه‌ها کار نکرد، ایراد از سیم برق لباسشویی است.

۵. آسیب‌دیدگی برد اصلی ماشین لباسشویی
اگر برد اصلی ماشین لباسشویی دچار آسیب شده باشد، دستگاه به هیچ وجه روشن نمی‌شود. برخی از موارد نیز ایرادات بردی از طریق ارورهای ۵۷ یا ۶۷ و یا ارورهای مشابه در دستگاه نشان داده می‌شود. اما در ایرادهای اصلی بردی ماشین لباسشویی، دستگاه اصلاً روشن نمی‌شود. دلیل این امر نیز به این خاطر است که برد اصلی دستگاه، عملکرد تک‌تک اجزای لباسشویی را اداره می‌کند.
اگر برد اصلی ولتاژ لازمه را برای کارکرد موتور دستگاه، موتور تخلیه یا قفل شدن درب لباسشویی بوش فراهم نکند، در این صورت دستگاه اصلاً روشن نمی‌شود. البته بررسی برد و تعمیر لباسشویی بوش کار پیچیده و دشواری است که حتماً باید توسط مرکز مجاز تعمیر لباسشویی بوش صورت گیرد.

۶. ایراد در سیم‌کشی داخلی ماشین لباسشویی بوش
اگر سیم‌کشی داخلی ماشین لباسشویی بوش دچار آسیب شده باشد، برق به نمایشگر و یا برد دستگاه نمی‌رسد. در این صورت ماشین لباسشویی اصلاً روشن نمی‌شود. بهتر است برای رفع این ایراد با یکی از نمایندگی های مجاز تعمیر لباسشویی بوش تماس حاصل کنید.

 

تعمیر لباسشویی

تعمیرلباسشویی | شرکت تهران سرویس

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.