علت چروک شدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی

علت چروک شدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی

یک مسئله‌ی آزاردهنده در فرایند شستن لباس در ماشین لباسشویی چروک شدن لباس‌ها می باشد. سوالی که اغلب کاربران در ذهن خود دارند این است که علت چروک شدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی چیست؟ و راهکارهای رفع این مشکل چیست؟
اتو کردن لباس‌ها امری دشوار و زمان‌بر است لذا افراد همیشه به دنبال راهی هستند تا از این معضل پیشگیری کنند. زمانی که لباس‌ها بیش از حد چروک می‌شوند احتمال دارد لباسشویی درگیر مسئله‌ای شده باشد و نیاز به تعمیر لباسشویی باشد، لذا برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان متخصص شرکت تهران سرویس تماس حاصل کنید.

دلایل چروک شدن لباس در لباسشویی
چروک شدن لباس در لباسشویی می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد، شما عزیزان اگر از این دلایل اطلاع داشته باشید با رعایت کردن آن دیگر نگران چروک شدن لباس‌ها نخواهید بود. لباسشویی های امروزه به دلیل افزایش تکنولوژی و پیشرف در این صنعت دیگر لباس ها را چروک نمی کنند. که معروف هستند به ماشین لباسشویی بدون چروک. در این بخش شما را با برخی از علت های چروک شدن لباس در لباسشویی بیشتر آشنا خواهیم کرد.

تفکیک لباس ها
از مهم‌ترین مواردی که باعث چروک شدن لباس‌ها می‌شود تفکیک نکردن لباس‌ها است ممکن است افراد به دلیل نداشتن زمان کافی تمام لباس‌ها را با هم در ماشین لباسشویی قرار داده و عمل شستن و خشک کردن انجام می‌شود بعد از اتمام این کار با صحنه‌ی ناخوشایندی روبه‌رو شوند زیرا لباس‌ها چروک شده‌اند برای این‌که عمل شست‌و شوی بهتر انجام شود باید لباس‌های نازک و کم حجم با یکدیگر و لباس‌های ضخیم و حجیم با یکدیگر و به صورت جداگانه شسته شوند. این عمل از چروک شدن لباس‌ها جلوگیری می‌کند و با جداسازی آن‌ها هر دسته از لباس‌ها طبق برنامه‌ی متناسب با جنس آن شسته می‌شوند. لازم به ذکر است دور چرخش و دمای آب برای هر دسته از لباس‌ها جدا است و باید طبق آن شسته شوند به برچسب موجود در روی لباس برای شستن آن توجه داشته باشید.

 

تعمیر لباسشویی

 

اتصالات شیلنگ ورودی ماشین لباسشویی
از متصل بودن شیلنگ آب سرد و گرم در پشت لباسشویی به شیر آب ورودی اطمینان حاصل کنید در صورتی که شیر آب جابه‌جا بسته شده باشند دمای آب برعکس تنظیم خواهد شد لذا لباس‌ها دچار چروک می‌شوند از این امر مطمئن شوید تا برای شست‌و شو با مشکل روبه‌رو نشوید.

پر کردن طبق ظرفیت ماشین لباسشویی
در صورتی که مخزن ماشین لباسشویی بیش از ظرفیت مجاز پر شود باعث چروک شدن لباس‌ها می‌شود بعضی مواقع به دلیل کمبود وقت تمام لباس‌ها را یک‌جا در لباسشویی قرار می‌دهند این کار هم باعث چروک شدن لباس‌ها هم باعث صدمه دیدن لباسشویی می‌شود تا جایی که امکان دارد از این کار اجتناب کنید. سعی کنید بیش از سه چهارم ظرفیت لباس داخل لباسشویی نریزید و یک چهارم آن خالی باشد زیرا لباس‌ها بعد از آب‌گیری حجم و وزن آن‌ها افزایش پیدا می‌کنند.

باقی ماندن لباس‌ها در ماشین لباسشویی
اگر زمان کافی ندارید بهتر است شستن لباس‌ها را به زمانی که فرصت آن فراهم است موکول کنید زیرا باقی ماندن آن‌ها در ماشین لباسشویی باعث چروک شدن آن‌ها خواهد شد بنابراین بعد از اتمام کار آن‌ها را خارج کرده و پهن کنید در صورت عدم این کار لباس‌های شما به شدت چروک می‌شوند و بوی نامطبوعی خواهند داشت. نکته‌ی جالب و قابل تامل این است ‌که برای جلوگیری از این امر یک لیف نم‌دار را همراه لباس‌ها در خشک‌کن قرار بدهید یا در صورتی که لباس‌های شما چروک شده‌اند می‌توانید کمی آب با آب‌پاش روی آن‌ها اسپری کنید سپس لباس‌ها را اتو کنید و خیلی راحت مشکل‌تان حل می‌شود.

مواد شوینده
اینکه لباس‌ها را با چه شوینده‌ای میشوییم بسیار مهم می باشد، زیرا همین مواد شوینده تاثیر بسزایی در چروک نشدن لباس‌ها دارد حتما سعی کنید از مواد نرم کننده برای شستن‌شان بهره بگیرید و مقدار نرم کننده و مواد شوینده نباید زیاد باشد زیرا جرم آن‌ها در لباس باقی می‌ماند و باعث چروک شدن آن‌ها خواهد شد.

حرارت آب ماشین لباسشویی
برای این‌که از کیفیت شست‌و شوی بالا بهره‌مند شوید لازم است تا متناسب با جنس لباس‌ها دمای شست‌و شوی آن‌ها را تنظیم کنید به طور کلی 60 درجه‌ی فارنهایت به بالا برای کاهش چروک توصیه می‌شود و آب سرد چروک را افزایش می‌دهد.

تنظیمات شست‌وشوی ماشین لباسشویی
بعضی از تنظیمات برای یک‌سری لباس‌های خاص هستند، لازم است هر لباس با تنظیمات مخصوص به خود شسته شود، دور خشک بالا باعث چروک شدن لباس‌ها می‌شود هم‌چنین استفاده از تنظیم Dry یا همان خشک کن صد در صد نیز در چروک شدن لباس‌ها تاثیر بسزایی دارد زمانی که لباس‌ها روی cold یا همان سرد شسته شوند نیز لباس‌ها چروک نمی‌شوند البته باید از شست‌وشوی مناسب لباس‌ها با آب سرد مطمئن شوید می‌توانید لباس‌هایی کم‌تر کثیف شده‌اند را با آب سرد بشویید. پس لازم است نسبت به نکات بالا توجه کافی داشته باشید. لازم به ذکر است با فعال کردن حالت Delicate لباس‌ها در حالت طبیعی خود شسته می‌شوند و از چروک شدن آن‌ها جلوگیری می‌شود. این حالت در برخی لباسشویی‌ها روی آب گرم تنظیم شده است برای جلوگیری از چروک نشدن آن را در روی آب سرد قرار بدهید.

 

تعمیر لباسشویی

تهران سرویس نماینگدی تعمیر لباسشویی

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.