علت بوی بد یخچال

علت بوی بد یخچال

بوی بد یخچال میتواند ناشی از موارد مختلفی باشد که ما (تهران سرویس ارائه دهنده خدمات تعمیر یخچال) در زیر به ۸ مورد از آنها پرداخته ایم:

۱. قرار دادن موادی مانند میوه‌ها و سبزیجات، بدون شستشو و پاک‌سازی درون یخچال
۲. قرار دادن مواد غذایی بدون ظرف دردار درون یخچال
۳. پر کردن بیش از حد یخچال
۴. تمیز نکردن یخچال برای مدت طولانی
۵. تجمع آب در سینی تخلیه یخچال
۶. فاسد شدن مواد غذایی درون یخچال
۷. ریختن مواد غذایی درون یخچال
۸. استفاده نکردن از یخچال بیش از ۷۲ ساعت

ما برای از بین بردن بوی بد یخچال ۸ مرحله را برای شما در نظر گرفتیم:

مرحله اول: چک کردن دمای یخچال
به دفترچه راهنمای یخچال خود مراجعه کنید و دمای یخچال خود را در درجه مناسب آن تنظیم کنید.

 

تعمیر یخچال

 

مرحله دوم: خالی کردن یخچال
حتماً یخچال را از برق بکشید (یا دکمه off) آن رابزنید و آن را به طور کامل خالی کنید.

مرحله سوم: تمیز کردن طبقات و کشوهای یخچال
حالا که یخچالتان خالی است، طبقات و کشوهای آن را بیرون بیاورید و با کف و آب بشویید. برای تمیزی بهتر می‌توانید از محلول آب و جوش شیرین به همراه کمی سرکه استفاده کنید.

مرحله چهارم: تمیز کردن فضای داخلی یخچال
قبل از قرار دادن کشوها و طبقات سر جایشان، یک اسفنج را به کف و جوش شیرین و آب گرم آغشته کنید و تمامی قسمت‌های داخل یخچال از جمله درون درب یخچال را کاملا تمیز کنید. درب یخچال از آن قسمت‌های مهم است که باید تمیز کردنش را جدی بگیرید.

 

تعمیر یخچال

 

مرحله پنجم: تمیز کردن سینی یخچال
اکثر یخچال‌ها در زیر خود دارای یک سینی تخلیه می باشند، با احتیاط یخچال را جلو بکشید، در پشت آن این سینی را از زیر یخچال بیرون بکشید و محتویات آن را خالی کنید. سپس با همان اسفنج آغشته به جوش شیرین و آب گرم، سینی تخلیه یخچال را کاملا تمیز کنید. بعد از اینکه کاملا آن را تمیز کردید با احتیاط سر جایش بگذارید. اگر هم یخچال‌تان از مدل‌هایی است که فاقد سینی تخلیه است، این مرحله را انجام ندهید.

مرحله ششم: قرار دادن مواد بوگیر در یخچال
بعد از اینکه کشوها و طبقات یخچال را خشک کردید و از بو نداشتنشان مطمئن شدید، آنها را دوباره در یخچال قرار دهید. حالا برای محکم کاری، در یک بشقاب یا کاسه جوش شیرین یا وانیل بریزید و بدون بستن درب، آن را در یخچال قرار دهید تا کار بوگیر را انجام دهد. همچنین اگر طبقات یخچال یا درون درب آن هنوز بوی ناخوشایندی می‌دهند، از دانه‌های قهوه استفاده کنید. بدون هیچ ظرفی، دانه‌های قهوه را روی طبقات و درون درب بریزید. قهوه در این زمینه بسیار عالی عمل می‌کند. بگذارید جوش شیرین یا دانه‌های قهوه به مدت ۱ الی ۳ روز در یخچال بمانند.

مرحله هفتم: بررسی مواد غذایی
منشا بوی بد یخچال شما می‌تواند اصلا از خود یخچال نباشد؛ از این رو پیشنهاد می‌کنیم تمامی مواد غذایی را قبل از بازگرداندن به داخل یخچال بررسی کنید. آنهایی که تاریخ انقضایشان گذشته دور بیاندازید، مطمئن شوید ظرف‌هایشان تمیز هستند و در کل اینکه هر کدام را از لحاظ بو، فاسد شدن و تمیزی چک کنید و بعد در یخچال قرار دهید.

 

تعمیر یخچال

مرحله هشتم:
اگر با انجام تمام این مراحل بود بد یخچال برطرف نشد، با شرکت تهران سرویس (نمایندگی مجاز تعمیر یخچال) تماس بگیرید.

تعمیرات یخچال | شرکت تهران سرویس

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.