کدهای خطا و ارورهای یخچال ویرپول

کدهای خطا و ارورهای یخچال ویرپول

کدهای خطا و ارور تعمیر یخچال ویرپول اولین راهنما برای اطلاع از وضعیت خرابی و عیب های موجود در این دستگاه است. به همین خاطر اطلاع و شناخت کدهای یخچال فریزر ویرپول اهمیت بسیار زیادی دارد و برای جلوگیری از خرابی های بیشتر می تواند گام مهم و ضروری باشد. تیم تهران سرویس در این مطلب مهم ترین کدهای خطا و ارور یخچال فریزر ویرپول را معرفی و راه حل های برطرف شدن هر یک را ارائه می‌دهد.

 

ضروری ترین گام بعد از روبرو شدن با کدهای خطا و ارور تعمیر یخچال ویرپول

بعد از روبرو شدن با هر یک از ارورهای یخچال فریزر ویرپول باید با توجه به نوع خرابی نسبت به تعمیر یخچال اقدام کنید.
برخی از کدهای خطا ممکن است براحتی قابل برطرف شدن باشند، اما در مقابل برخی از آنها نیاز به داشتن دانش و تخصص دارد. کدهای خطا یخچال فریزر ویرپول که مهم و خطرناک هستند را باید به افراد و تیم های حرفه ای در تعمیر یخچال فریزر بسپارید. با توجه به قیمت بسیار بالای یخچال فریزر نسبت به سایر لوازم خانگی به هیچ عنوان بدون دانش و مهارت نسبت به تعمیر این وسایل اقدامی انجام ندهید.

مهم ترین کدهای خطا و ارور تعمیر یخچال ویرپول

کدهای خطا و ارور خطا 01 تعمیر یخچال ویرپول
علت کد خطا 01
این کد خطا نشان دهنده خرابی در مخزن آب یخچال فریزر است.
راه حل کد خطا 01
برای بر طرف شدن این عیب و خطا در مرحله اول باید اتصالات مخزن به طور کامل بررسی و تست شود و در صورت وجود مشکل بر طرف گردد. البته همیشه خرابی مخزن علت این خطا نیست و مشکل در وجود خرابی در برد کنترل اصلی دستگاه می باشد که باید توسط افراد متخصص تعمیر شود.

 

تعمیر یخچال

کدهای خطا و ارور 02 تعمیر یخچال ویرپول
علت کد خطا 02
یکی از ارورهای یخچال فریزر ویرپول که بسیار مهم است، ارور 02 می‌باشد. این خطا نشان دهنده خرابی و کار نکردن عایق هوا می باشد.
راه حل کد خطا 02
در مرحله اول باید اتصالات بخش عایق هوا را به طور کامل بررسی نمایید. در برخی از مواقع ممکن است مسیر جریان هوا دچار گرفتگی شده باشد که باید آن را چک کنید. در صورت تست اتصالات و گرفتگی عایق هوا اگر مشکل بر طرف نشد، لازم است برد اصلی توسط افراد حرفه ای در تعمیر یخچال فریزر ویرپول تعمیر گردد.

 

کدهای خطا و ارور 03 تعمیر یخچال ویرپول
علت کد خطا 03
از دیگر کدهای خطا یخچال فریزر ویرپول که ممکن است به مرور و با گذشت طول عمر دستگاه بروز کند، کد خطا 03 می باشد که نشان دهنده خرابی در فن کندانسور می‌باشد.
راه حل کد خطا 03
قطع شدن اتصالات فن کندانسور ممکن است باعث بروز این خطا شود و باید آنها را بررسی نمایید. در صورت وجود خرابی در فن کندانسور آنها را تعمیر و در صورت نیاز با قطعه جدید جایگزین شود. در صورت بر طرف نشدن مشکل بعد از انجام دادن تمام این موارد، بهتر است برد اصلی دستگاه نیز بررسی و تعمیر گردد.

 

کد خطا 05 تعمیر یخچال ویرپول
علت کد خطا 05
این کد خطا مربوط به خرابی در سنسور دمایی یخچال است
راه حل کد خطا 05
سنسور دمایی یخچال باید به طور کامل بررسی و در صورت نیاز تعمیر و تعویض شود.

 

کد خطا 07 تعمیر یخچال ویرپول
علت کد خطا 07
یکی از کدهای خطا و ارور یخچال فریزر ویرپول که در اغلب مدل ها با همین رقم نمایش داده میشود، 07 است. این کد خطا به معنای خرابی در هیتر سیستم یخ زدایی می باشد.
راه حل کد خطا 07
اتصالات و تمام بخش های هیتر را تست و چک کنید. قطعاتی که نیاز به تعمیر و تعویض دارند را شناسایی و تعمیرات لازم را انجام دهید. البته مانند بسیاری از کدهای خطا ی دیگر، در مواجه شدن با این کد خطا نیاز به تعمیر برد اصلی دستگاه است.

 

کد خطا 08 تعمیر یخچال ویرپول
علت کد خطا 08
یکی از خطرناک ترین کدهای خطا یخچال فریزر ویرپول، کد 08 است. این کد خطا به معنای خرابی و وجود نقص در برد کنترل اصلی دستگاه می باشد.
راه حل کد خطا 08
تعمیر برد کنترل اصلی یخچال کاملا تخصصی بوده و نیاز به دانش و تجربه در این زمینه دارد. در صورت مواجه شدن با این مشکل با افراد حرفه ای در تعمیر ساید بای ساید و یخچال فریزر تماس حاصل کنید.

 

کد خطا d تعمیر یخچال ویرپول
علت کد خطا d
در صورت گیر کردن عایق هوا یا دامپر هوا این کد خطا بر روی صفحه نمایش یخچال نمایش داده میشود.
راه حل کد خطا d
در صورت مواجه شدن با این کد خطا در مرحله اول باید اتصالات دامپر بررسی و اشکالات موجود در آن بر طرف شود. در صورت خراب بودن دامپر بهتر است آن را با قطعه سالم جایگزین نمایید.

 

کد خطا C تعمیر یخچال ویرپول
علت کد خطا C
از دیگر ارورهای یخچال فریزر ویرپول که باید به آن دقت زیادی داشت، کد C است که به معنای خرابی در سنسور یخچال یا ترمیستور می باشد.
راه حل کد خطا C
ممکن است بخاطر قطع شدن اتصالات در ترمیستور و فیش آن این خطا نمایش داده شده باشد. اتصالات را به طور کامل برسی کنید. اگر مشکل بر طرف نشد، لازم است ترمیستور تست و تعمیر شود و در برخی از مواقع نیاز به تعویض آن می باشد.

 

تعمیر یخچال

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.