خطاهای مربوط به ماشین لباسشویی آبسال

خطاهای مربوط به ماشین لباسشویی آبسال

کد خطا یا ارور F01 در تعمیر لباسشویی آبسال:
این خطا مربوط به عدم آبگیری و یا نبود آب کافی در دستگاه است.

دلیل‌های بروز ارور f1 موارد زیر می باشد:
۱. شیر برقی خراب شده است .
۲. سنسور سطح آب دچار مشکل شده و یا از کار افتاده است.
۳. برد الکترونیکی ایراد دارد.
۴. وجود اتصالی در سیم کشی های مربوطه.
۵. بسته بودن شیر ورودی آب.

جهت رفع این خطا تکنسین باید شیر برقی را بازرسی کند و همچنین برد لباسشویی و اتصالات سیم کشی دستگاه نیز باید بررسی شوند.

کد خطا یا ارور F02 در تعمیر لباسشویی آبسال:
این خطا مرتبط به خرابی هیدروستات لباسشویی است که می تواند ناشی از وجود عیبی در خود هیدروستات باشد و یا ایرادی در اتصالات و سوکت های هیدروستات و قطعی آنها موجب بروز ارور شده باشد.

برای رفع ارور f2 ابتدا باید هیدروستات و اتصالات مربوطه را به دقت بررسی کرده و در صورت وجود ایراد در هر یک از آنها، قطعه یا المان مورد نظر را تعویض کنید. همچنین ممکن است خطا از جانب فرمان برد لباسشویی باشد که در آن صورت می بایست چک شود.

 

تعمیر لباسشویی آبسال

کد خطا یا ارور F04 در تعمیر لباسشویی آبسال:
این خطا به معیوب بودن میکروسوئیچ درب مربوط می شود. در بعضی موارد نیز ایراد از برد الکترونیکی لباسشویی و ارتباط آن با میکروسوئیچ است.

جهت برطرف نمودن ارور f4،باید میکروسوئیچ قفل درب را بازرسی نموده و در صورت مشخص شدن ایراد آن را تعویض کنید. اگر برد الکترونی دچار خرابی شده و یا مشکل به اتصالات میان برد و میکروسوئیچ مربوط است، تکنسین بنابر شرایط می تواند با تعمیر و یا تعویض قطعات آن را برطرف کند.

کد خطا یا ارور F05 تعمیر لباسشویی آبسال:
این خطا به سنسور NTC مربوط می شود.
تکنسین متخصص پس از بررسی سنسور و اندازه گیری های لازم، می بایست از سالم بودن آن اطمینان حاصل نماید. در غیر اینصورت باید تعویض سنسور انجام گیرد.

کد خطا یا ارور F06 تعمیر لباسشویی آبسال:
ارور مربوطه به ایراد در المنت حرارتی دستگاه مربوط می شود. در این مواقع دلیل بروز خطای f6 خرابی المنت حرارتی و یا اتصالات آن می باشد و یا در برخی موارد ایراد از جانب برد الکترونیکی لباسشویی و ارتباط آن با المنت حرارتی است.
اقدامات لازم جهت رفع ارور مشاهده شده، باید توسط تکنسین مربوطه انجام شده و شامل مواردی چون بررسی المنت حرارتی و تعویض آن در صورت لزوم و نیز بررسی برد الکترونیکی و تعمیر یا تعویض آن در صورت لزوم است.

کد خطا یا ارور F07 در تعمیر لباسشویی آبسال:
خطای f7 مربوط به عدم تخلیه آب از دستگاه است. این مشکل ممکن است به دلیل خرابی پمپ تخلیه باشد و یا معیوب بودن شیر برقی ورودی آب سبب آب گیری پیوسته شده باشد. همچنین مسدود بودن لوله تخلیه و ایراد در برد الکترونیکی دستگاه و عدم ارسال فرمان های لازم از سوی برد نیز می تواند از جمله دلایل بروز این خطا باشد.
جهت رفع ارور مشاهده شده لباسشویی آبسال، تکنسین مربوطه می باید مواردی از جمله بازرسی پمپ تخلیه، شیر برقی و برد الکترونیکی را به دقت انجام داده و از صحت کارکرد آنها اطمینان حاصل نماید. همچنین بررسی گرفتگی لوله تخلیه و مسیر فاضلاب نیز باید مورد توجه باشد.

 

تعمیر لباسشویی آبسال

کد خطا یا ارور F08 در تعمیر لباسشویی آبسال:
در هنگام مشاهده این ارور موتور لباسشویی مورد بحث است. دلایل بروز خطای f8 عبارتند از: ایراد در عملکرد موتور، سوختگی موتور و یا قفل شدن آن، خرابی رله، وجود اتصال کوتاه و وجود ایراد در برد الکترونیکی.
جهت رفع ارور مشاهده شده بر روی صفحه نمایش، تخصص تعمیرکار فنی مورد نیاز خواهد بود. چک کردن موتور لباسشویی و برد الکترونیکی و تعمیر یا تعویض آنها در صورت وجود نقص یا سوختگی به ترتیب، بررسی رله و اطمینان از صحت آن و تعویض آن در صورت خرابی و نیز بررسی اتصالات موجود از جمله مراحل تخصصی مورد نیاز جهت بررسی توسط تکنسین می باشد.

کد خطا یا ارور F09 در تعمیر لباسشویی آبسال:
در صورت مشاهده ارور f9 لباسشویی، وجود ایراد در برد الکترونیکی مورد توجه است. در این هنگام به دلایلی چون خرابی برد الکترونیکی، نبود ارتباط میان برد اصلی و پنل دستگاه و یا اتصالات مشکوک سوکت های برد، ارور گفته شده بر روی صفحه ظاهر می گردد.
جهت رفع این ارور می بایست اتصالات از جمله سوکت ها، به درستی تست شده و بررسی شوند. سپس تکنسین به بررسی برد الکترونیکی پرداخته و در صورت لزوم آن را تعمیر و یا تعویض می نماید.

کد خطا یا ارور C03 در تعمیر لباسشویی آبسال:
این خطا به عدم بالانس بودن و توازن صحیح دستگاه اشاره دارد. از جمله موارد مسبب بروز خطای c3 می توان در هم گره خوردگی لباسها و جمع شدن آنها در یک سمت را نام برد.
جهت رفع ارور نیز به سادگی می توان دستگاه را متوقف و لباسهای درون درام را مجددا توزیع نمود. اگر اینکار افاقه نکرد، تماس با تکنسین برای بازدید لباسشویی پیش از بروز مشکلات دیگر ضروری خواهد بود.

 

تعمیر لباسشویی آبسال

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.