راهکارهای جلوگیری از چروک شدن لباس‌ها در لباسشویی

راهکارهای جلوگیری از چروک شدن لباس‌ها در لباسشویی

تهران سرویس نمایندگی تعمیر لباسشویی‌ های مختلف

در این مقاله راه حل هایی برای جلوگیری از چروک شدن لباس پس از شست و شو را به شما ارائه می‌دهیم.
بعد از خشک شدن لباس‌ها، آن‌ها را مثل فروشندگان تا کنید با این کار چروک‌های ناجور در لباس ایجاد نمی‌شود و نیاز به اتو نخواهند داشت. حتما بعد از شست‌وشو لباس‌های خود را آویزان کنید. لباس‌ها را با چرخش کم‌تر شست‌و شو دهید هر قدر سرعت چرخش بالاتر باشد امکان چروک شدن آن‌ها بالاتر است. لباس‌ها را قبل از این‌که در لباسشویی قرار دهید بتکانید و سپس در دستگاه قرار دهید جدا نمودن لباس‌ها نیز در چروک نشدن آن‌ها تاثیر گذار است .

سعی نمایید لباس‌های نخی، کتان و سایر لباس‌هایی که با چروک شدن مواجه می‌شوند با دست بشویید تا از مشکلات به وجود آمده جلوگیری کنید. اجازه ندهید فرایند خشک شدن لباسشویی بیش از 15 دقیقه طول بکشد و آن‌ها را از دستگاه خارج کنید. می‌توانید لباس‌ها را نیمه خشک از لباسشویی خارج نموده و پهن کنید زیرا در این حالت آن‌ها چروک نخواهند شد.

 

تعمیر لباسشویی

 

چند راهکار کاربردی:

۱. اجازه بدهید لباس‌ها کاملا خشک شوند

وقتی که لباس‌ها نم دارند و آن‌ها را تا می‌زنید احتمال صد در صد چروک خواهند شد به آن‌ها زمان کافی بدهید تا کاملا خشک شوند سپس آن‌ها را جمع کنید. قرار دادن لباس‌های مرطوب در کمد که فضای آن بسته است نه تنها لباس‌ها خشک نمی‌شوند بلکه بوی نامطبوعی به خود می‌گیرند.

 

۲. از مواد ضد چروک در زمان شست‌وشو استفاده کنید

بعضی مواد وجود دارند که اجازه نمی‌دهند پارچه چروک شود موادی چون آهار در استفاده برای لباس‌هایی که چروک می‌شوند توصیه می‌شود این مواد باعث می‌شوند تا پارچه به حالت طبیعی و اولیه‌ی خود برگردد اما جای اتو را نمی‌گیرند. این مواد را می‌توانید از فروشگا‌ه‌های بزرگ بخرید.

 

۳. در صورتی که قرار ملاقات مهمی دارید و فرصت اتو کردن ندارید می‌توانید از اسپری ضد چروک استفاده کنید تا قرار خود را به سرانجام برسانید و اگر اسپری ضد چروک در اختیار ندارید می‌توانید با نم‌دار کردن لباس‌ها و کشیدن آن‌ها چروک حاصل را برطرف کنید.

 

۴. اگر اتو در دسترس ندارید می‌توانید از سشوار برای رفع چروک‌های ایجاد شده بهره ببرید البته لازم به ذکر است که توجه لازم در استفاده از سشوار را داشته باشید زیرا اگر با فاصله‌ی ۲۵ سانتی‌متری از پارچه‌ی مورد نظر قرار نگیرد امکان سوختن آن وجود دارد.

 

۵.شستن لباس‌ها با استفاده از بخار شست‌ و شو

می‌توانید از چرخه‌ی بخار برای شستن لباس‌ها بهره ببرید شستن با استفاده از بخار لباس‌ها را عمیقا شسته و امکان کوچک شدن لباس‌هایی که آب می‌روند هست. اگر این عملکرد در دستگاه شما وجود ندارد خودتان می‌توانید این چرخه را به وجود آورید و از شستن لباس با آن لذت ببرید زیرا هیچ‌گونه آلودگی باقی نمی‌ماند.

 

۶.ریختن یک فنجان سرکه در ماشین لباسشویی

در صورتی که چروک شدن لباس‌ها شما را بیش از اندازه آزار می‌دهد می‌توانید از یک فنجان سرکه‌ی سفید یا سرکه‌ی سیب برای رفع این مشکل بهره ببرید. البته دقت نمایید این مورد در دفترچه‌ی راهنما اشاره شده باشد زیرا امکان دارد به دستگاه مورد نظر شما آسیب برسد. حتما سرکه را مستقیما در درون لباسشویی بریزید و نگران چروک شدن آن‌ها نباشید.

 

تعمیر لباسشویی

تعمیرلباسشویی | شرکت تهران سرویس

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.